Otwarte Ogrody zapraszają

Uncategorized

Już w najbliższy weekend w Milanówku odbędzie się Festiwal Otwarte Ogrody. Tegoroczny program po brzegi wypełniony jest ciekawymi warsztatami, zajęciami, recitalami. Sprawdźcie, czy znajdziecie w nim coś dla siebie!

Otwarte Ogrody to kultywowana od kilkunastu lat tradycja. Festiwal znacząco różni się od innych dużych imprez plenerowych, choć wcale nie ustępuje swoją ofertą. Spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty, wystawy – to wszystko odbywa się w przydomowych ogrodach, udostępnianych przez mieszkańców. Kameralny nastrój jest więc gwarantowany.

Co w tym roku przygotowano w Milanówku? Lista jest bardzo długa. W piątek, 8 czerwca, zaplanowano uroczyste otwarcie Festiwalu koncertem muzyki filmowej w wykonaniu Milanowskiej Orkiestry Dętej im. Feliksa Dzierżanowskiego (godz. 20.00, Restauracja Blueberry Duck, ul. Królowej Jadwigi). Nieco wcześniej, ale również w ramach Otwartych Ogrodów będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne (Poradnia Odchudzania i Odżywiania „Progresja”, ul. Leśna).

Sobota to już atrakcje od rana do wieczora. Będą i zajęcia wspinaczkowe i kiermasz roślin miododajnych, kiermasz rękodzieła, pokazy parzenia kawy metodami alternatywnymi, zajęcia sportowe, cross fit, indywidualne konsultacje z trenerami, warsztaty ceramiczne i rękodzieła, wystawy fotografii i malarstwa, spotkanie z aktorką Agnieszką Popławską i wiele, wiele innych. Pełny program na piątek i sobotę dostępny jest tu.

Niedzielny program również pęka w szwach. A w nim warsztaty longboardowe, wystawa rysunku, prezentacje o vintage i eko dizajnie, trening na rowerach stacjonarnych, kick boxing dla dzieci, bieg STO-nogi, warsztaty malowania na jedwabiu, warsztaty ceramiczne, ognisko z kiełbaskami w harcerskim klimacie, spacer z arborystą oraz tańce etniczne. Uroczyste zamknięcie Festiwalu o godz. 20.00 na pl. Stefana Starzyńskiego koncertem operowym.

Program na niedzielę można pobrać tu.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11357

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8932

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8414

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7282

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5746