Znamy wyniki wyborów w gminach

Pruszków / Wybory 2024

Państwowa Komisja Wyborcza podała ostateczne wyniki głosowania w drugiej turze na prezydentów, burmistrzów i wójtów gmin naszego regionu. Sprawdziliśmy kto z kandydujących otrzymał mandat zaufania w Pruszkowie, Raszynie, Milanówku i Żabiej Woli.

PRUSZKÓW
Tu, podobnie jak w pierwszej turze walka była bardzo wyrównana. O sukcesie zwycięzcy zadecydowały 502 osoby, a dokładniej ich głosy. Tym samym Pruszków w nadchodzącej kadencji będzie miał nowego prezydenta, którym został Piotr Bąk.

Na Piotra Bąka swój głos oddało 9 969 mieszkańców, co przełożyło się na 51,29 proc. Ubiegający się o reelekcję Paweł Makuch otrzymał 9 467 głosów (48,71 proc.). Frekwencja w wyborach wyniosła 42,74 proc. Warto zaznaczyć, że w I turze na głosowanie wybrało się aż 53,89 proc. mieszkańców uprawnionych do głosowania.

RASZYN
W Raszynie również szykuję się zmiana włodarza. Wieloletni wójt gminy Andrzej Zaręba stracił stanowisko, na rzecz Bogumiły Stępińskiej-Gniadek.

Zaręba otrzymał 3 640 głosów co dało mu tylko 37,84 proc. poparcia. Nowa wójt Raszyna Bogumiła Stępińska-Gniadek otrzymała 5 979 głosów, co przełożyło się na wynik 62,16 proc. Tu podobnie jak w Pruszkowie frekwencja była niższa niż w pierwszej turze. W niedzielnym głosowaniu udział wzięło 55,32 proc. W wyborach 7 kwietnia zagłosowało w Raszynie aż 62,90 proc. uprawnionych

MILANÓWEK
Tu od początku wiadomo było, że mieszkańcy Milanówka w II turze wybiorą nowego włodarza. Piotr Remiszewski nie dostał się bowiem do II tury. Mieszkańcy wybierali między Piotrem Napłoszkiem i Arturem Niedzińskim. To właśnie ten ostatni kandydat zdobył większe zaufanie wyborców.

Artur Niedziński otrzymał 4 537 głosów, co przełożyło się na wynik 65,61 proc. Natomiast Piotr Napłoszek otrzymał 2 378 głosów (34,39 proc.). Frekwencja w II turze wyborów wyniosła 51,16 proc. Natomiast w I turze zagłosowało 57,18 proc. uprawnionych.

ŻABIA WOLA
W gminie Żabia Wola sytuacja była analogiczna do tej z Milanówka. Obecny wójt Piotr Rybka nie dostał się do drugiej tury. O fotel wójta w II turze walczyły Maria Kłosiewicz i Bożena Kot. Tu mandat zaufania otrzymała pierwsza z wymienionych.

Maria Kłosiewicz otrzymała 2 140 głosów i uzyskała 58,57 proc. poparcia. Jej kontrkandydatka Bożena Kot otrzymała 1 514 głosów (41,43 proc.). W Żabiej Woli frekwencja w II turze wyniosła 46,52 proc. Dla porównania dwa tygodnie temu w pierwszym głosowaniu wzięło udział 59,54 proc. uprawnionych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Znamy wyniki wyborów w gminach”

  1. Dre pisze:

    Makuch nie jest członkiem PiS , Bąk jest członkiem PO

  2. Anonim pisze:

    Nareszcie koniec z PiS w Pruszkowie👍👍👍

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe