Trwa głosowanie do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Region / Uncategorized

Jeszcze przez miesiąc można głosować w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Na liście znalazły się również projekty, które mogą być zrealizowane na terenie powiatu grodziskiego i pruszkowskiego.

W tegorocznej edycji BOM do wydania jest 25 mln zł. Będzie je można przeznaczyć na przykład na kupno karetki, budowę ścieżki pieszo-rowerowej, czy boiska. Poza fizycznymi inwestycjami, pieniądze mogą być wydane na zadania „miękkie” – szkolenia, warsztaty lub zawody i koncerty.

W tegorocznej edycji jest w czym wybierać. Jakie to projekty? W powiecie grodziskim można głosować na:

362.Zielona obwodnica Grodziska Mazowieckiego
384. „Wielka Kuchnia na Mazowszu” – warsztaty kulinarne
387.Zajęcia z końmi jako sposób obniżenia poziomu stresu
455. Stop depresji u dzieci – różne aspekty i sposoby walki

Z powiatu pruszkowskiego:

36.Projekt i budowa brakującego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej na DW721 w m. Sękocin Las
125.Festiwal im. Wojciecha Młynarskiego w Komorowie
134. Doświetlone przejścia – poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach wojewódzkich w Brwinowie, Czubinie, Domaniewie, Kaniach i Otrębusach
176.Bezpieczne przejścia dla pieszych na drogach wojewódzkich w Gminie Brwinów
237.Zakup karetki dla mieszkańców miasta Pruszkowa i okolic
334.Zakup i montaż defibrylatorów AED w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej Sp. z o.o. oraz produkcja spotu promującego pierwszą pomoc
357.MAZOWIECKI FESTIWAL NAD RASZYNKĄ. Razem tworzymy Mazowsze!

W puli ogólnowojewódzkiej znalazły się projekty:

110.Kampania edukacyjno-promocyjna na rzecz walki z ubóstwem energetycznym na Mazowszu (udział Piastowa)
113.VeloMazovia Południe – rowerowy szlak południowego Mazowsza(gminy z pow. pruszkowskiego i grodziskiego)
121.Wiata piknikowa, plac zabaw i urządzenia rekreacyjne street workout-u przy boisku wielofunkcyjnym (udział Pruszkowa)
146.Poprawa bezpieczeństwa i estetyki w obrębie skrzyżowania drogi wojewódzkiej 720 – rondo Armii Krajowej w Nadarzynie.
322.Rewitalizacja terenów spacerowo-rekreacyjnych, modernizacja oświetlenia oraz montaż wiat rowerowych przy Szpitalu Tworkowskim
344.Zielone Mazowsze (zagospodarowanie terenu wokół siedziby „Mazowsza”)

Do tego szkolenia z bezpiecznej jazdy samochodem, dofinansowania do in-vitro, warsztaty z zakresu wspierania rozwoju dziecka z ADHD i spektrum autyzmu, czy wdrująca wystawa plenerowa „Zwierzęta Epoki Lodowcowej 2.0”.

Głosowanie trwa do 18 czerwca. Listę projektów, które zostaną zrealizowane poznamy do 30 czerwca. Szczegóły dotyczące Budżetu Obywatelskiego Mazowsza oraz projektów znajdziecie na stronie bom.mazova.pl. Tutaj również można oddać swoje głosy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.