Prezydent elekt dziękuje za zaufanie mieszkańcom

Pruszków / Wybory 2024

Za nami emocjonująca kampania wyborcza. Po II turze wyborów wiadomo już, że Pruszków będzie miał nowego prezydenta. Prezydent – elekt Piotr Bąk podziękował mieszkańcom za oddane głosy.

Pierwsze podziękowania pojawiły się jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem wyników przez Państwową Komisję Wyborczą. – Dziękuję za zaufanie. Dziękuję za to, że uwierzyli Państwo, że Pruszków może stać się lepszy. Że Pruszków możemy przywrócić mieszkańcom. Wszystkim moim kontrkandydatom, zarówno z pierwszej, jak i drugiej tury dziękuje za walkę, determinację . Może były jakieś potknięcia w tej kampanii, ale myślę że powinniśmy to odsunąć na bok. Najważniejsze jest to, że Pruszków będzie współrządzony przez mieszkańców, czego sobie i przede wszystkim Państwu życzę. Dziękuję jeszcze raz – powiedział redakcji portalu zpruszkowa.pl prezydent elekt Piotr Bąk na wieczorze wyborczym.

My zapytaliśmy prezydenta-elekta jak czuje się w nowej funkcji. Zwłaszcza, że nowy prezydent, w radzie miasta będzie miał aż 11 radnych ze swojego ugrupowania. –  Jeśli chodzi o sytuację w radzie miasta to czuje się z nią stabilnie. Mam wrażenie, że nie będę musiał mocno negocjować swoich pomysłów – zaznaczył Piotr Bąk, prezydent-elekt.

Wiadomo również, kto zostanie nowym wiceprezydentem miasta. – To ogłosiłem już wcześniej. Nowym wiceprezydentem będzie Michał Landowski – przyznał przyszły prezydent Piotr Bąk.

A co z ewentualnym drugim wiceprezydentem miasta? – Być może zdecyduje się na obsadzenie tego stanowiska. Ale na ten moment nie podam konkretnego nazwiska – dodał.

Wiele wskazuje na to, że jeszcze przed pierwszym posiedzeniem w radzie miasta Pruszkowa utworzy się koalicja między Koalicją Obywatelską a Mazowiecką Wspólnota Samorządową, która nowym włodarzom Pruszkowa zapewni stabilną większość w postaci aż 16 radnych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 45

45 odpowiedzi na “Prezydent elekt dziękuje za zaufanie mieszkańcom”

 1. sssss pisze:

  piski przegrały Pruszków, jak tam tatuś panie synuśvsiepiera

 2. Inż. pisze:

  Minusy Makucha – Siepiera, brak uchwały krajobrazowej, słabizna finansowa, brak pomysłu na centrum miasta, 0 do powiedzenia w przewymiarowanych inwestycjach MZDW w Pruszkowie – giga-rondo przy CKiS, giga-skrzyżowanie na Wojska Polskiego/Armii Krajowej, brak pomysłu na Bąki i Gąsin, brak spójnej polityki przestrzennej (wąskie chodniki, bardzo kiepskie oświetlenie drogowe, doświetlenia na przejściach dla pieszych – każde inne), totalne olanie DDR wzdłuż WKD, dobry był w gadce i lansie.

 3. ala pisze:

  Może teraz doczekamy się drewnianych ławek w Parku Żwirowisko.

 4. Py pisze:

  Mam wrażenie, że ludzie bardziej głosują na partie polityczne zamiast na konkretne osoby.

  Mam wrażenie, że ludzie mylą wybory samorządowe z parlamentarnymi.

  Mam wrażenie, że ludzie głosują na osoby, które mają bardziej lewicowe poglądy.

  Mam wrażenie, że ludzie nie oglądają sesji oraz komisji w Pruszkowie, a bardziej oglądają prasy jak wyborcza, tvn, Onet czy wp.

  I na koniec Mam wrażenie, że część ludzi nabrała się na manipulacje ze strony aktywistów czesto atakujących Pawła Makucha przez całą kadencję do celów kampanijnych.

  • Poznaniam pisze:

   No i niestety nie znają zasadniczej różnicy pomiędzy samorządem a rządem centralnym…Szkoda…Wielka szkoda

  • Czytelnik pisze:

   Sto procent racji.Zobaczą teraz jak będzie a nie będzie za dobrze

  • Grzegorz pisze:

   Mam wrażenie, że ludzie odróżniają zwykłą politykę, od nawet najbardziej subtelnych insynuacji że są idiotami, że nie czytają i nie oglądają jedynie słusznych mediów, i że nie zagłosowali na Makucha. Demokracja Panie Py,..

 5. tralalala pisze:

  Dobrze mu z oczu patrzy. Resztę, czas pokaże.

 6. Paweł pisze:

  Słychać kwik…

 7. Anonim pisze:

  Panie efekcie, niech pan postara się rządzić tak żeby chcieli pana wybrać powtórnie. Nawet jeśli to nie KO będzie wtedy decyzyjne. Poparcie partyjne jest pomocne ale kosztuje podwójną weryfikację. Pracuje się dla miasta i dla partii.

 8. B pisze:

  To straszne co się stało – zacofanie i buta wróci. Ciekawe kto wróci do urzędu – sama merytoryka, zero znajomosci i rodziny 😭 poczekamy i rozliczymy.

  • hmm,.. pisze:

   Zacofanie było, za sprawą wyborców zostało zmiecione, miejmy nadzieję że teokracja połączona z kaczyzmem nigdy już nie wróci.

 9. Do tępaka pisze:

  Ale z Ciebie SUPER tępak!!! Myślałem,że bardziej już nie można być tępym.Wniosek: tępota nie zna granic!!!

 10. Pruszkowiak pisze:

  Ciekawe, czy ludzie będą dalej zadowoleni, po kadencji? Bo obiecywać, to każdy może.
  Ja głosowałam na Pana Makucha, bo działał dla ludzi.

 11. Życzliwy pisze:

  Szkoda, że KO wystawiła na Prezydenta Pruszkowa tak bardzo słabego kandydata, którego stanowisko Prezydenta przerasta. Śledząc na bieżąco wystąpienia Piotra Baką na posiedzeniach Rady Miejskiej i Komisjach oraz sposób wypowiadania się, zajmowanie się sprawami i braku rzeczowych argumentów, nie wróżę nic dobrego dla naszego miasta przez najbliższe pięć lat. Smutne dla mieszkańców i dla Pana Piotra Bąka, że został wybrany na Prezydenta.

 12. Kość pisze:

  Jestem za płatnym parkowaniem w centrum Pruszkowa.

  • Poznaniak pisze:

   A mieszkasz w Pruszkowie? Jaką chcesz dać alternatywę?

   • ToTylkoJa pisze:

    Pierwsza godzina darmowa, później trzeba płacić. Nie ma możliwości zaparkowania, samochody na niedzielę zajmują miejsce,.

  • Anonim pisze:

   Bardzo dobrze, płatne parkowanie świetnie przerzuca niedociągnięcia władzy na mieszkańców.
   Nie zadbaliśmy o odpowiednią infrastrukturę więc infrastrukturę która zbudowaliśmy za pieniądze wszystkich udostępnimy bogatszym

 13. WolF pisze:

  Nie głosowałem na tego pana ani na 2go Pana Makucha. Chciałem tylko pogratulować nowemu przyszłemu prezydentowi i obecnie ustepujacemu przebytej kampanii.
  Mam nadzieję że oboje Panowie znajdziecie miejsce na wspólny i merytoryczny dialog bez podtekstów i uszczypliwości tak by moje miasto Pruszków rozwijało się jak najlepiej.

 14. ino.roz pisze:

  No to…
  …Pruszków „puścił Bąka”
  (w towarzystwie)
  : \

 15. daria pisze:

  Obiecał ludziom płatne parkingi w Pruszkowie i lemingom się to spodobało…

 16. Mieszkanka pisze:

  Mam nadzieję, że nowy Prezydent nie wprowadzi płatnego parkowania w mieście, bo to już nie będzie ” oddanie Pruszkowa mieszkańcom” jak się wyraża.

 17. Mococoa pisze:

  Sami sobie Państwo wybraliście tego pana. I teraz będziecie go mieli.

  • Oj oj pisze:

   Powrót staroci do urzędu – to teraz będzie lepiej. Oj spłacimy dług w sekundę – prawda Panie elekcie 🙂 i Panie w-ce elekcie. Stary, oj bardzo stary były Prezydent pomoże i powie jak łupić Pruszkow. Gratulacje wyborcom nowych władz – żenada i wstyd.

 18. do tępaków pisze:

  Ludzie postradali zmysły, to się nazywa mieć w Polsce 100% mediów i siać propagandę sukcesu kraju jednocześnie likwidując strategiczne spółki w Państwie!
  Polacy , obudźcie się tępy narodzie !!!

  • do tępaka pisze:

   po ostatnich wyborach już nie bedą likwidowane i rozkradane przez rodzinę na swoim.
   Dobrze też, że pruszkowskim klanom które całymi rodzinami startowały do rady miasta nie udało się przekonać ludzi do siebie. Ludzie mają już dość rozgrabiania wszystkiego przez isowców.

   • Ostoja pisze:

    A Bąków to mamy już dwoje w Pruszkowie za nowego rozdania . On prezydent, a ona Radna. PANIE nie doinformowany

    • Wilku pisze:

     Roznica miedzy Bakiem i Makuchem jest taka, ze rodzina Baka wystartowala w wyborach i poddala sie weryfikacji wyborcow, wiec z ich nadania siedza w radzie.
     Ludzie Makucha siedza za to z nadania samego Makucha.
     Czujesz te subtelna roznice?

   • Lucjan pisze:

    W końcu normalny prezydent!!! Człowiek, który zapewni nam rozwój miasta na poziomie Warszawy. Będziemy mieć lepszą komunikację do stolicy. Każdy Pruszkowskie będzie miał grubszy portfel. I po cichu wszyscy mieszkańcy naszego miasta liczymy na budowę ośrodków dla społeczności LGBT. Dość państwa religijnego!Trzymamy mocno kciuki za Pana Bąka by zrealizował nasze marzenia.

  • Kto tam? Hipopotam! pisze:

   Wymień chociaż jedną zlikwidowaną spółkę strategiczną w państwie.

   • Grzegorz pisze:

    za money,- „Najbardziej obrzydliwym przykładem prywatyzacji i wyprzedaży majątku była sprzedaż części Lotosu. Nie tylko rafinerii, ale najbardziej strategicznych elementów systemu dystrybucji paliw: magazynów, hurtowni, produkcji paliw lotniczych. Tam to dopiero była wyprzedaż i promocja, bo sprzedano za kwartalny zysk rafinerii”

   • Pruszkowiak pisze:

    Ożarowskie Kable i masa innych.

    • Wilku pisze:

     Kable kupila krakowska Telefonika i gdzie tu wina sprzedajacego, ze zlikwidowali swoja konkurencje zamiast wykorzystac zaklad do zwiekszenia swojej produkcji?

   • Lajk pisze:

    Chcieliby,ale nie zdążą Hołota,płatne pachołki Niemców.

  • J.A.N. pisze:

   Właśnie naród się obudził.
   Twoje natomiast wypociny idealnie określiły minioną władzę PiSu. Sam bym lepiej PiSu niescharakteryzował, gratulacje.

  • hmm,.. pisze:

   do tępaka, media publiczne pod patronatem pis stały się mediami faszystowskimi z goebbelsowską propagandą w 100%. PiS sprzedał strategiczną Rafinerię w Gdańsku i kilkadziesiąt mniejszych firm i spółek, a część po prostu przejął podobnie jak kiedyś przejmowało PC. m.in. budynki, zakłady(drukarnie) i tereny,.. o czym ty piszesz?

  • 🐷 pisze:

   Nie pisz tak. To nie ładnie wyzywać ludzi, albo nie! Właśnie wyzywaj ale stań np. na peronie WKD , albo PKP i wyzywaj.
   Moze ktos Ci odpowie w sposób … Tysona Mikea.

   Hahahaha

   • Anonim pisze:

    Standardowe groźby pisowszczyka. Zero merytoryki ale zawsze można zagrozić pobiciem.

    • Lajk pisze:

     Jak się czyta te pieśni pochwalne na temat ludzi z PO to nie ma co się dziwić że w Polsce jest jak jest,a będzie tylko gorzej.Sa tacy dla których naród Polski to najgłupszy naród na świecie……

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe