Dziś zmiana organizacji ruchu na rondzie

Pruszków

Ważna informacja dla kierowców. Rondo, które powstaje u zbiegu al. Wojska Polskiego, Działkowej i Emancypantek jest w połowie gotowe. Szykuje się zmiana w organizacji ruchu.

Przypomnijmy. Na zlecenie z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich skrzyżowanie al. Wojska Polskiego z ulicami Przyszłości i Emancypantek zamienia się w rondo turbinowe. Takie rozwiązanie ma zlikwidować tzw. „wąskie gardło” na wjeździe do Pruszkowa.

Nowe rondo jest już w połowie gotowe, a to oznacza, że kierowcy muszą przygotować się na zmianę w organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu.

Od soboty 27 kwietnia od godziny 12.00 zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na przebudowywanym rondzie. – Podczas drugiego etapu robót ruch poprowadzony zostanie nowo wykonaną częścią ronda. Ruch w stronę Grodziska Mazowieckiego poprowadzony zostanie po obwodzie ronda, ruch w stronę Warszawy kierowany będzie przez wyspę po tymczasowej nawierzchni. Nowo wykonana część ronda otworzy możliwość wjazdu pojazdów na ul. Przyszłości i ul. Działkową. Wjazd do ul. Emancypantek nie będzie możliwy – zaznaczają drogowcy.

Zakończenie robót planowane jest w połowie sierpnia 2024 roku. Koszt inwestycji to ponad 12 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Dziś zmiana organizacji ruchu na rondzie”

 1. Jaruś pisze:

  Komuś już dokładnie w tej Polsce wali. Ale na głupotę nie ma rady.

 2. Olko pisze:

  Mieszkam na Emancypantek i jeśli nie będzie świateł jak teraz podczas budowy ronda, wyjazd z mojej ulicy jest prawie niemożliwy rano kiedy auta od strony Grodziska Mazowieckiego jada w odległościach kilku metrów z dożyć dużą prędkością bo na tym odcinku rondo nie zmusza ich do zwolnienia.

 3. Anonim pisze:

  A wyjazd z ul. Działkowej w kierunku Grodziska też będzie możliwy?

 4. Pieszykierowca. pisze:

  Mam wrażenie , że na tym rondzie zabraknie sygnalizacji. Moim zdaniem ograniczałaby ona możliwość swobodnego wkraczania pieszych oraz użytkowników ścieżek rowerowych/ kierowca za każdym razem ma obowiązek ustąpić pieszemu, także pojazdowi na przejeździe w ciągu ścieżki rowerowej/. Korzystnie wpływałaby natomiast na ruch pojazdów poprzez zwiększenie płynności ruchu.

  • Wilku pisze:

   Rondo w tym miejscu to mniejsze zlo. Raz, ze zmusza do zwolnienia wjezdzajacych do miasta. Dwa – tam jest 5 wlotow, zwyklym skrzyzowaniem tego dobrze nie rozwiazesz. Przyszlosci i Dzialkowa zbiegaly sie tuz przed do jednej ulicy, ale to powodowalo utrudniony wyjazd z tych ulic.
   Ale zgadzam sie ogolnie, ze ronda to nie sa takie doskonale i uniwersalne rozwiazania, na jakie sie je lansuje. Zeby dobrze dzialaly, musza miec rownomierny przeplyw samochodow na wszystkich wlotach i maly ruch pieszy.
   Jak niedoskonale potrafi byc to rozwiazanie widac po rondzie zbikowskim, gdzie czasem tylko jeden dojazd jest zakorkowany, a reszta jest pusta i nic nie mozna z tym zrobic. Nie da sie nic wyregulowac, jak na skrzyzowaniu ze swiatlami.

 5. Anonim pisze:

  Skorzystałam rano rowerem,dobrze mi się jechało,łatwo się połapać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe