Odcinkowy pomiar prędkości wciąż nie działa

Region

W maju ubiegłego roku informowaliśmy, że Główny Inspektorat Transportu Drogowego chce w naszym regionie ustawić radary. Urządzenia pojawiły się w październiku, ale wciąż nie działają.

Według wielu ekspertów odcinkowy pomiar prędkości to najlepsze rozwiązanie, by zniechęcić kierowców do szybkiej jazdy na konkretnym fragmencie drogi. Zwykłe radary działają punktowe. Kierowcy zwalniają tylko w pobliżu urządzenia. W przypadku odcinkowego pomiaru prędkości kierujący muszą na całej jego długości zdjąć nogę z gazu i jechać przepisowo.

Przedstawiciele GITD już w ubiegłym roku zapowiadali, się przygotowują się do wprowadzenia odcinkowego pomiaru prędkości w nowych lokalizacjach. Dokładnie mowa tu o 39 miejscach w całej Polsce. Co ciekawe lokalizacje nie obejmują tylko tras szybkiego ruchu. GITD w naszym regionie ustawiła urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości na drodze wojewódzkiej nr 719 między Kaniami a Otrębusami.

Kiedy odcinkowy pomiar prędkości zacznie działać? – System odcinkowego pomiaru prędkości we wskazanej lokalizacji jeszcze nie działa. Oczekujemy na podłączenie zasilania przez zakład energetyczny. O uruchomieniu urządzeń będziemy informować na profilu na platformie Facebook– poinformował nas Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Odcinkowy pomiar prędkości wciąż nie działa”

 1. Anonim pisze:

  czemu nie ma ograniczenia ludzie nie widza ile moga tam jechac
  i wogole tojest bez sensu pola jedzi edo biedry a potem sa swiatla i zakret

 2. Kierowca pisze:

  Czekaj dziecko nie rozumiem czegoś. Jak ja mówię o szybkiej i bezpiecznej jeździe to sięgacie do tyłów waszych spodni i niczym wasi ojcowie wygrzebuje nie z tamtąd kał i zaczynacie rzucać.
  A jak jakieś miejsce jest tak niebezpiecznie, że ci ludzie od stawiania znaków których ja mam za wszelką cenę przestrzegać (choć wy tego trójkącika odwróconego z jakiegoś powodu nie musicie przestrzegać), uznają że w danym miejscu nie da się bezpiecznie jeździć ponad limit i ustawia odcinkowy pomiar żeby was przy hamować to nagle wasze flagowe argumenty przestają działać, czyli stwierdzacie, że:
  – macie prawo do łamania ograniczenia prędkości?
  – mniejsza prędkość to jednak nie jest większa płynność ruchu, a jedynie tworzenie większych korków?

  Przecież tyle razy pisaliście dura lex sad lex i że się jeździ co do kilometra zgodnie ze znakiem, a jak urządzenie was zmusza, to taki lament. Jesteście hipokrytami pełnym ryjem.
  A ja jak zawsze szybki i bezpieczny, jest ograniczenie do 50 na aktywnym tempomacie będzie 50 i luz w moim komfortowym samochodzie, nie pierwszy raz nie ostatni trzeba pojechać za zawalidrogą co jedzie wolniej niż potrzeba.

 3. Olo pisze:

  Jezdnia jest dla samochodów i minimalna prędkość powinna wynosić 90 km\h i to pieszych musi uważać jak chce wejść na jezdnię.

 4. Henry pisze:

  Jeżdżę tym odcinkiem codziennie i uważam że postawienie w tym miejscu radaru to nieuzasadnione marnotrastwo pieniędzy. Przecież tam nie ma praktycznie domów. Obecnie kierowcy grzezną w korku bo przed odcinkiem pomiarowym rząd aut jechał powiedzmy 57 km/h a na tym odcinku wystarczy że jeden ze strachu zwolni do 40 km/h i rząd samochodów wlecze się z tą prędkością. Korek w dzień roboczy zaczyna się jeszcze przed remontowanym mostkiem przy lorealu.

  • Luduzbaw pisze:

   To nie wiesz ile tam ludzi zginelo skoro piszesz takie glupoty…

   • Gosc pisze:

    Ilu i gdze ?

   • Wwww pisze:

    Konkretne liczy proszę! To jest bezpieczny odcinek i tylko maszynka do nabijania budżetu!

   • Ynd pisze:

    Kto tam zginął? Przecież tam jest wieczny korek, jazda szybciej niż 50 kiedy mało kiedy możliwa

   • Anonim pisze:

    No właśnie ilu i w jakich okolicznościach. Ja razy prawie potrąciłem jakiegoś felka co jesienią po 21 szedł jezdnia ubrany na czarno bez odblasków. Szczęśliwie dla niego jechałem szybko i bezpiecznie, skupiony na drodze więc go minąłem ni potrafiłem. Ale jakby się trafił niebezpieczny ale powolny ci jedzie swoje to mógłby podbić ta twoja statystykę.
    A tak to kogo tam potrącono, ludzi ci przebiegają przez jezdnię w niedozwolonym miejscu mi nie szkoda, mają przepisy które mówią jak ja pokonać niech się stosują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe