Nowy prezydent zaprzysiężony

Pruszków

W poniedziałek 6 maja odbyła się pierwsza rada nowej kadencji. W jej trakcie Piotr Bąk został zaprzysiężony na prezydenta Pruszkowa. Wybrano również prezydium rady.

Pierwsza sesja rady miejskiej w Pruszkowie za nami. W pierwszej kolejności swoje ślubowanie złożyli radni. A następnie przyszła pora na przekazanie urzędu Prezydenta Miasta Puszkowa. – Mojemu następcy gratuluję i życzę samych sukcesów. Wiem, jak niełatwe zadanie przed nim. Gdzieś wszyscy mamy w głowie to, co może nas czekać. Ja jako mieszkaniec miasta mam dużą nadzieję, że przekazując ten symbol władzy w mieście, łańcuch prezydencki, oddaje go w dobre ręce – powiedział ustępujący ze stanowiska prezydenta miasta Paweł Makuch.

Po złożeniu przysięgi głos zabrał nowy prezydent Pruszkowa Piotr Bąk. – Jestem bardzo wzruszony , że dziś mogę stanąć przed Państwem, jako nowo zaprzysiężony prezydent, wybrany z woli i uznania mieszkańców Pruszkowa. Dlatego też pełny świadomości przyjmuje na siebie odpowiedzialność za każdą podjętą decyzję zwieńczoną sukcesem, ale i ewentualnym niepowodzeniem. Swoją prezydenturę pragnę opierać na transparentności, otwartości, a także dialogu z radą, pracownikami jednostek oraz urzędu, a przed wszystkim mieszkańcami – zaznaczył Piotr Bąk, prezydent Pruszkowa. – Moją prezydenturę chciałbym dedykować dwóm wyjątkowym osobom, których dzisiaj niestety nie ma między nami. Mojej świętej pamięci Mamie i mojemu świętej pamięci Bratu. Z tego miejsca chciałbym złożyć im podziękowania za wychowanie i braterską miłość którą mogłem do niedawna od nich doznawać. Wiem ze gdyby mogli być tutaj, byliby tak sam jak Państwo . Chciałbym również osobiście podziękować za wsparcie mojej najbliższej rodzinie. Mojemu tacie, mojej siostrze a przede wszystkim mojej kochanej żonie i dwóm cudownym córkom. Jednocześnie przepraszam że wywróciłem nasze życie do góry nogami – dodał.

Kolejnymi punktami sesji był wybór prezydium rady. Nowym przewodniczącym rady został wieloletni radny Karol Chlebiński. Warto zaznaczyć, że za jego kandydaturą opowiedzieli się wszyscy radni.– Chciałbym zadeklarować wolę współpracy niezależnie od naszych przekonań i systemów wartości jakie mamy zakorzenione w sobie. Bardzo serdecznie dziękuję za zaufanie jestem zaszczycony tym wyborem – powiedział Karol Chlebiński, przewodniczący rady.

Na funkcje wiceprzewodniczących zgłoszonych zostało trzech kandydatów. Dariusz Krupa, Magdalena Sawicka oraz Rafał Rogulski. Zgodnie w przepisami pruszkowska rada może mieć dwóch wiceprzewodniczących. W wyniku głosowania w prezydium rady zasiądą Magdalena Sawicka (17 głosów za) oraz Rafał Rogulski (15 głosów za). Dariusz Krupa otrzymał tylko 6 głosów

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 25

25 odpowiedzi na “Nowy prezydent zaprzysiężony”

 1. niadieżda k. pisze:

  z okazji trafionego wyboru ,proponuję aby obecny aktualnie prezydent zmienił kolor pruszkowskiej flagi na tęczowy ! lub chociaż dołoży tęczową wstążkę do drzewca sztandaru ! idziemy z duchem czasu z całą UE i UA i nie widzę powodu aby zostawać w jej ogonie ! wiwat prezydent wiwat wyborcy ! lepsze jutro budujemy już dziś ..

  • Lucjan pisze:

   Logo PiSu zmiencie na herb bialoruski. W swietle ostatnich wydarzen to bedzie bardziej adekwatne.

 2. turirek pisze:

  KOmuchy u KOryta. 5-letnia kadencja miasta stracona !!!

 3. Lucjan pisze:

  Brawo jesteśmy dumni!!! O takim prezydencie marzył cały Pruszków!!! Damy radę wspólnie zmienić tę zacofaną pisowską wieś w miasto z prawdziwego zdarzenia.

  • Łucja pisze:

   Zacofany to chyba Ty jesteś. Mamy obecnie Pruszków na równi pochyłej. Czas świetności odszedł z M. Wielka strata.

   • Wilku pisze:

    Za Gierkiem tez wszyscy placza, ale nikt nie pamieta, ze to przez jego dlugi Polska miala wielka smute lat 80, a przez to ze bylismy bankrutem i musielismy sie godzic na wszystko, to nas wydymali na transformacji i byla bieda lat 90. Wszystko przez ambicje Gierka, ale oczywiscie wy nie laczycie kropek i teraz tesknicie za nowymi Gierkami z PiSu i takimi Makuchami.

 4. Proboszcz pisze:

  Przestańcie wreszcie ujadać.Demokracja ma to do siebie,że zawsze będą niezadowoleni i zadowoleni. Zachowujecie się jak kibole z kopanej i tylko brakuje abyście z maczetami latali po mieście i wyrażali swoje społeczno-polityczne frustracje.Brawo Wy!!!

 5. obecna... pisze:

  Nie znalazł się nikt ,kto poprawiłby kołnierzyk… nieelegancko

 6. Zsp pisze:

  Wygrał Ubek ! Naród stracony !

 7. Wiara pisze:

  Pruszków cofa sie do średniowiecza. Prezydencie Makuch wracaj i nas ratuj.

  • Marian pisze:

   Niestety najwcześniej za 5 lat o ile będzie chciało mu się jeszcze w tym babrać. 5,5 roku facet stawał na głowie żeby to miasto wyciągnąć na wyższy poziom a mieszkańcy zagłosowali zgodnie z melodią graną przez internetowe trolle i liderów nowej partii rządzącej.

 8. Życzliwy pisze:

  To teraz będziemy mieć piękną sitwę na każdym poziomie, a mieszkania TBS-u będą rozchodzić się jak świeże bułeczki. Żadnej kontroli. Taki nasz „Paweł Kozioł”. Idzie smutny czas dla mieszkańców.

  • Mieszkaniec pisze:

   A kto będzie „Czerepachem”?

  • Wilku pisze:

   Zabawne, ze akurat wspominasz o TBS, gdzie to udokumentowane jest reportazem na youtube, jak poprzedni prezydent rozdawal mieszkania TBS. Projekcja?

 9. Pz pisze:

  No to za 5 lat ludzie będą płakać, że p. Piotr Bąk nie podejmuje decyzje o kształcie miasta Pruszkowa a kierownictwo partii Tuska.

  Pruszków w ciągu 5 lat będzie zakorkowane oraz będzie zalany ideologią.

  • Dr. Hackenbush pisze:

   Zakorkowany już jest….

  • KO pisze:

   Masz rację!!!!, pozdrawiam

  • ToTylkoJa pisze:

   PZ. rozumiesz że wolisz partię złodziejów i aferzystów, przyjaciół Orbana, Putina i jak ostatnio Łukaszenki, nie podoba się demokratyczny wybór? wybierz Białoruś, tam rządzą jak chcieliście rządzić Polską.

   • Mila pisze:

    Alternatywą był bezpartyjny Makuch.
    Tak wiem zaraz powiecie że pisowiec. Ale żaden z niego pisowiec, tylko mądry gospodarz, który mądrze dobierał sobie sztab w sytuacji w jakiej się znajdowaliśmy.

   • Fakty nie pogłoski pisze:

    Akurat PO zdecydowanie bliżej było do Putina – vide cała polityka resetu, ocieplania stosunków i rozmywania niewygodnych prawd historycznych , w latach ich kadencji. Działali z zasadą „przyjaciele (roSSija) naszych przyjaciół (Niemiec) są naszymi przyjaciółmi”

    • Grzegorz pisze:

     fakty nie pogłoski@, interesy z oligarchami rosyjskimi przez MOL robiło PO? Kto razem z pupilkiem Putina tak zwanym Orbanem rozwala od środka UE? Orban to przyjaciel PO czy PISu? Ocieplanie stosunków z Rosją, próba wciągnięcia Rosji w poczet demokratycznych państw był szeroko stosowany w państwach europejskich. Nie podkręcaj stosunków Polski z sąsiadami, tak robią trole Moskwy.

    • Wilku pisze:

     Rozumiem, że Hillary Clinton i Barack Obama, to też ruska agentura? Bo to stamtąd przyszedł reset, my się tylko podpięliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły