Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024

Piotr Bąk został nowym prezydentem Pruszkowa. Koalicja Obywatelska ogłosiła zwycięstwo swojego kandydata w wyborach!

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na swoim profilu podziękował mieszkańcom za oddane głosy. Natomiast w komentarzach pod postem radny powiatu pruszkowskiego Adrian Ejssymont (również KO) ogłosił, że Piotr Bąk został nowym Prezydentem Miasta Pruszkowa

Tę informacje potwierdzają szczątkowe dane z 13 na 30 komisji. Piotr Bąk uzyskał poparcie 2968 mieszkańców miasta (51,98 proc.). Natomiast ubiegający się o reelekcję Paweł Makuch uzyskał poparcie na poziomie 48,02 proc. otrzymując 2 742 głosy.

 

AKTUALIZACJA

PKW podała już pełne wyniki II tury wyborów w Pruszkowie. O sukcesie zwycięzcy zadecydowały 502 osoby, a dokładniej ich głosy. Tym samym Pruszków w nadchodzącej kadencji będzie miał nowego prezydenta, którym został Piotr Bąk.

Na Piotra Bąka swój głos oddało 9 969 mieszkańców, co przełożyło się na 51,29 proc. Ubiegający się o reelekcję Paweł Makuch otrzymał 9 467 głosów (48,71 proc.).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 81

81 odpowiedzi na “Pruszków ma nowego prezydenta”

 1. turirek pisze:

  Czego tu gratulować ? Można tylko współczuć POstKOmunistycznym wyborcom mafiosów, tzn. robakom pruszkowianom, w końcu każdy chce żyć na wolności, a obecna władza jest nie do pobicia w uniewinnianiu bandit 😉

 2. joozio pisze:

  Panu Bąkowi gratuluje, mam nadzieje, że będzie Pan prezydentem wszystkich Pruszkowian, łącznie ze Żbikowem, a nie realizatorem partyjnej polityki

  A do głosujących to mam nadzieje, że będziecie cieszyli się że teraz będziecie mieli płatne parkingi (sam prezydent zapowiedział, że je wprowadzi), a jednocześnie korki jak zawsze. Bo problemem są blokowiska i ich mieszkańcy z nie wykupionymi parkingami, a oni będą mieli papierek, że mogą parkować.

  • Lajk pisze:

   Panu Bąkowi nie gratuluję.Gratuluje wyborcom-masochistom w Pruszkowie.Ludzie z tej partii zawsze są kompetentni, działają na rzecz społeczeństwa,nigdy nie uczestniczą w przekrętach, zmniejszają administrację,zawsze wiedzą najlepiej,a przede wszystkim tylko jak oni rządzą to jest demokracja,dla tego muszą rządzić już zawsze!Jeszcze raz GRATULACJE ! DLA WYBORCÓW -MASOCHISTOW! PS. Najważniejsze przecież aby PIS nie był u władzy…….a reszta ? .. jakoś to będzie.

 3. Aneta pisze:

  Nie jestem pruszkowinka ,ale Panu Piotrowi muszę pogratulować wygranej..

 4. ino.raz pisze:

  Oby w Pruszkowie działo się lepiej,
  a ludzie żyli dostatnio!…
  : )

 5. Psychiatra pisze:

  Po pierwsze- czerwona kartka dla nieobecnych a najbardziej ujadających Po drugie- zawsze przegrani będą niezadowoleni. Po trzecie- Czy nasze społeczeństwo aby ba pewno zasłużyło na demokrację,której nie potrafi uszanować? Po czwarte- życzę wszystkim niezależnie od politycznych upodobań duuużo zdrowia.

  • robot pisze:

   ”Czy nasze społeczeństwo aby ba pewno zasłużyło na demokrację…”
   Dobre pytanie a odpowiedzi chyba nie podjąłbym się. Ale można też zapytać czy chce demokracji.
   Zapewne czasem chce.

   • Do robota pisze:

    Pytanie czy rano czy wieczorem? A może w dni parzyste?

   • Grzegorz pisze:

    Ja też się zastanawiam czy zasłużyło, pis przez 8 lat kradł, niszczył co się uda, zadłużył państwo na dziesięciolecia, wyprzedawał dobra narodowe, i dziwni, ułomni, niedoinformowani, zagłosowali na nich po raz następny,.. bo ksiądz i tvpis tak mówili,.. eh,..

 6. Pruszkowiak pisze:

  Pan Makuch przegrał bo wpuścił PIS do miasta i dlatego dostał w d…

  • joozio pisze:

   pan Bąk miał podczas kampanii pretensję do pana Makucha, że miał wiceprezydenta z PiSu. Ale z tego co pamiętam to chciał mieć dwóch wiceprezydentów, jednego z PiSu, drugiego PO. Tylko pani z PO się obraziła, że z PiSem nie będzie współpracować.

 7. hmm,.. pisze:

  Mała przewaga nad kandydatem pisu, ale ważne że aferzyści zostali odsunięci od władzy.

 8. Wezzz pisze:

  Ludzie poglupieli, wpuszczać POpaprsncow albo PiSiurow do miasta to głupota..

 9. robot pisze:

  Może nowy prezydent, wedle nowej świeckiej tradycji mianuje swoim zastępcą pana Makucha 😜
  Gratulacje dla obu. Piczy kłaczek.

 10. Ala pisze:

  Czy ludzie jesteście normalni makuch zrobił darmową komunikację darmowe parkingi lokale komunalne kogo wy wybraliscie

  • Pruszkowiak pisze:

   przegrał bo wpuścił PIS do miasta i dlatego dostał w d…

  • chyba wystarczy pisze:

   Alusia, wyprowadzisz się, a Pruszkowianie i ich wnuki będą spłacać odsetki od kredytów zaciągniętych przez Makucha. Też żyjesz na chwilówkach?

  • rs pisze:

   Proponuję nowemu prezydentowi zacząć od sprzątania. I to dosłownie. Śmieci tyle że aż oczy bolą.

 11. lajk pisze:

  KOlejny przykład masochizmu w narodzie Polskim.

 12. WPR pisze:

  Koniec świata

 13. Patryjota pisze:

  Niczego to nie zmieni kiedy zrobią te połamane ulice np Kośiuszki

 14. lowi pisze:

  ten, kto zna zachowanie nowego Prezydenta Pruszkowa z pracy w urzędzie w Piastowie, ten śmiało może powiedzieć przyszłym pruszkowskim współpracownikom/podwładnym- „Nie zazdroszczę”, typ wiejskiego filozofa/taksówkarza, znam się na wszystkim,

 15. Ernest pisze:

  Jak można wybrać niemca…

 16. Głąby pisze:

  No to teraz mafia z PO powróci do Pruszkowa!

 17. Wombat pisze:

  Niestety ale kolejny raz czy przy okazji wyborów parlamentarnych czy samorządowych wybór między dżumą a cholerą, społeczeństwo ma dziwną tendencję do popadania w amnestię, i wie jak funkcjonował powiat pod (nie)rządami carycy S. Ten kto wie jacy ludzie kręcą się wokół pruszkowskiej po, świadomie na pewno by nie zagłosował na nich. Zresztą niech prawdziwym obrazem poparcia dla obu kandydatów będzie frekwencja – ludzie nogami zagłosowali że żaden z nich nie ma wotum zaufania.

  • Wombat pisze:

   *amnezję

  • Kjw pisze:

   Jak się popada w amnestię??? 🙂

   • ToTylkoJa pisze:

    trzeba zapisać się do piss, wtedy każdy wybryk zakończony wyrokiem, podpada pod paragraf w tajnym planie okupacji Polski, w planie w którym każdy z nich, ma zagwarantowane ułaskawienie przez pracownika zajmującego najwyższy fotel w państwie.

 18. Anonim pisze:

  Gratulacje panie prezydenie Pruszkówa

 19. Urna pisze:

  Gratulacje Panie Piotrze.. pytanie tylko gdzie było ponad 20 000 pruszkowian uprawnionych do głosowania, bo na pewno nie lokalu wyborczym

 20. wiekuś pisze:

  …jak można mieszkańców kupić za pączka.

  • Grzegorz pisze:

   kupić można za 500+, za kiełbasę, za dotacje dla kleru, za nowy radiowóz, za patriotyczne ławeczki i za ekspres do kawy dla gospodyń wiejskich w twojej parafii.

 21. Pruszkowiak pisze:

  Żenada jest artykuł o nowym prezydencie po przeliczeniu mniej niż połowy głosów … w dodatku, gdzie kandydaci idą łeb w łeb ….

 22. badura pisze:

  Jak to szybko ludzie zapominają co było za rządów (CARYCY) w starostwie. Przypomnę wam tylko taką małą jedną sprawę lądowisko dla helikopterów LPR na Wrzesinie. Wydane pieniądze była telewizja nawet jeden helikopter lądował bez potrzeby i co i nic żaden od tamtej pory nie wylądował, lądowisko nie wpisane do system (a miało być ) Bo wszystko źle zrobione zmarnowane pieniądze i cisza nikt o nic jak widać nie ma pretensji. A takich przekrętów mogę wymienić więcej. Pozdrawiam

  • Zorro pisze:

   Wymień prosze!

  • Grzegorz pisze:

   Lądowisko nie jest dla ozdoby, jest potrzebne, jakby Twoje dziecko wymagało natychmiastowego transportu, a helikopter nie miałby gdzie wylądować pisałbyś troszkę inaczej, no cóż,.. myślenie wiejskiego pijaczka,.. lepiej dać mi na flaszkę,,.

   • badura pisze:

    Ja ci tylko napisałem i naucz się czytać ze zrozumieniem. LĄDOWISKO POWSTAŁO BYŁA WIELKA FETA I KONIEC. MIAŁO BYĆ WPISANE DO SYSTEMU RATOWNICTWA KRAJOWEGO ALE NIE ZOSTAŁO WPISANE I NIE ZOSTANIE WPISANE BO WYBUDOWANE Z DUŻYMI BŁĘDAMI ale nikt wam tego oficjalnie nie powie – tu masz wykaz z dnia 2-10-2023r lądowisk przyszpitalnych jak nie wierzysz to przeczytaj. file:///C:/Users/admin/Downloads/Wykaz-ladowisk-przyszpitalnych-stan-na-02.10.2023-1.pdf To nie jest myślenie wiejskiego pijaczka a i więcej bym napisał ale wy i tak wiecie lepiej a przy tym zdradziłbym źródło informacji a takowe zostawię dla siebie. Zainteresowani wszystko wiedzą. Pozdrawiam

    • Grzegorz pisze:

     badura@, Lądowisko Pruszków-SPZOZ – lądowisko sanitarne w Pruszkowie, w województwie mazowieckim, przy Al. Armii Krajowej 2/4. Przeznaczone jest do wykonywania startów i lądowań śmigłowców sanitarnych i ratowniczych w dzień i w nocy o dopuszczalnej masie startowej do 5700 kg[1].

     Zarządzającym lądowiskiem jest Szpital Powiatowy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie. W roku 2013 zostało wpisane do ewidencji lądowisk Urzędu Lotnictwa Cywilnego pod numerem 227.
     Regulacje europejskie/ wykaz lotnisk/ 191. PRUSZKÓW –
     SZPITAL
     mazowieckie śmigłowcowe
     (przyszpitalne)
     Samodzielny Publiczny
     Zespół Zakładów
     Opieki Zdrowotnej
     w Pruszkowie
     227 2013

    • Wilku pisze:

     No to czekamy badura, jak to teraz skomentujesz. Bo przyznam, ze Ci uwierzylem. Chociaz zbyt lotny to nie jestes, skoro kopiujesz lokalizacje dyskowa wlasnego komputera.

 23. obecna... pisze:

  Nie glosowałam na Pana ,ale wypada pogratulować.
  Gratulacje!

 24. Grabarz pisze:

  502 głosy różnicy przy frekwencji poniżej 50%. Ponad 24 tysiącom uprawnionym do głosowania jest obojętne, kto będzie pełnił urząd prezydenta przez kolejną kadencję. Jeśli Landowski marzy o prezydenturze za 5 czy 10 lat, nie zawiąże koalicji z gangiem KO i nie obejmie stanowiska wiceprezydenta. Cieszy klęska narodowych socjalistów w Zamościu, Zakopanem, Bełchatowie, Rzeszowie, Gliwicach czy Nowym Mieście nad Pilicą. Paweł Makuch przegrał wybory na własne życzenie. Tymczasem czekamy na strefę płatnego parkowania, rozrost biurokracji i desant kolesi z KO w urzędzie miasta oraz w spółkach komunalnych. Towarzysz Bąk wygrzeje się w świetle reflektorów za wszystkie czasy, przecinając wstęgi i oddając do użytku inwestycje rozpoczęte przez Pawła Makucha. Jeszcze się okaże, że koncepcja budowy wiaduktu na pograniczu Pruszkowa i Piastowa zrodziła się w głowie samego Donalda Tuska. Jedynym całkowicie niezależnym i bezpartyjnym kandydatem był Arkadiusz Gębicz. Klan Sipierów otrzymał nagrodę za wierną służbę umiłowanemu przywódcy, ale korytko kiedyś wyschnie, a jeść trzeba codziennie.

  • paw_pawela pisze:

   Na tym polega demokracja, że oddajemy głos na osobę, która chcemy oddać… a Ty towarzyszu widocznie mentalnie zostałeś w PZPR

   • Grabarz pisze:

    Towarzyszu wyznawco I sekretarza Donalda Tuska wicie, ale nic nie rozumicie: 9969 głosów spośród przeszło 45000 uprawnionych to ledwie 22%. Doprawdy imponująco silny mandat. Najwyraźniej demokracja nie służy socjalistycznym partiom. Co innego demokracja ludowa. Gdy I sekretarzem został wybrany towarzysz Budka, aktyw partyjny utracił wiarę w skuteczność czynu społecznego. Część towarzyszy szykowała się do wyprowadzenia sztandaru. Szczęśliwie sekretarze wojewódzcy wezwali towarzysza Donalda Tuska do ponownego objęcia stanowiska I sekretarza, a ten przybył partii z odsieczą. Towarzysz Budka złożył samokrytykę wobec Komitetu Centralnego, a podczas kolejnego zjazdu towarzysz Donald Tusk objął urząd I sekretarza. Tym samym w miejsce demokracji przywrócono demokrację ludową.

    • Kjw pisze:

     No to teraz policz, stosując tę samą metodologie, jak silny mandat do rządzenia w Polsce miał PiS po wyborach w 2015 roku.

     • Grabarz pisze:

      Ciasnota intelektualna wyznawców Tuska i Kaczyńskiego przybiera coraz bardziej groteskowe formy. Zaczadzony umysł nie przyjmuje do wiadomości, że w Polsce są jeszcze wyborcy Trzeciej Drogi, Lewicy, Konfederacji i innych ugrupowań, którzy nie trawią ani PO ani PiS.

  • Kto tu rządzi? pisze:

   Taki opis sytuacji oznacz ni mniej ni więcej, tylko: „pisowskie trolle w akcji”.

   • Grabarz pisze:

    Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem wyznawco towarzysza Donalda Tuska. „Nie należę do mafii, nie należę do sekty”.

  • Paweł pisze:

   Towarzyszu z postPRLowskiego PiSu – ci którzy poszli, zagłosowali inaczej i trzeba to uszanować.

   • turirek pisze:

    Towarzyszu z postKOmunistycznego PO współczuję twoim starym że urodzili takiego bękarta, aborcja POwinna być legalna !!!

  • chyba wystarczy pisze:

   Strefa płatnego parkowania zrodziła się w bólach za pana Makucha, trzeba sprawdzić na jakim etapie są prace związane z parkometrami i wytyczeniem miejsc płatnego parkowania. Centrum Pruszkowa jest zapchane samochodami stojącymi tygodniami, a żeby szybko coś załatwić trzeba długo szukać wolnego miejsca. Wolę parkingi z opcją pierwsza godzina darmowa.

 25. :-) ??? pisze:

  Proszę rozwinąć na czym polega żenada. Odnoszę wrażenie, że granica między „świętem demokracji” a “żenadą” polega na tym czyj kandydat wygrał. Czy na prawdę nie potrafimy uszanować głosu większości? Szanujmy się nawzajem – tylko w ten sposób możemy osiągnąć coś w przyszłości jako społeczność.

  • paw_pawela pisze:

   brawo, sensownie i na temat . To jest właśnie demokracja…

  • :-) pisze:

   Żenadą jest to że mieszkańcy wybrali do je marazm i zastój ….ale jak widzę jacy ludzie koncentrują się wokół piastowskich i pruszkowskich struktur po to nic dodać, nic ująć..pozdrawiam

 26. Nostradamus pisze:

  Pierwsza decyzja nowego prezydenta? Płatne parkingi, byżyło się lepiej.

  • Paweł pisze:

   Powinny być płatne dla ludzi, którzy nie rozliczają tu podatków – od razu by przybyło mieszkańców na papierze i kasy w budżecie miasta!

  • Paweł pisze:

   Dla ludzi nie rozliczających podatków jak najszybciej! Ile osób zaczęłoby się rozliczać w Pruszkowie…

 27. MK pisze:

  dobra wiadomość !!!

 28. Edixon pisze:

  Prima aprilis już był

 29. turirek pisze:

  Brak słów 🙁

 30. Aa pisze:

  To mamy POmunizm

 31. :-) pisze:

  Żenada…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły