Dożynki i Dzień Strażaka w Michałowicach

Impreza

Ostatni wakacyjny weekend w Michałowicach przyniesie wiele atrakcji. To za sprawą dożynek i Dnia Strażaka.

W sobotę, 31 sierpnia w ramach Dni Michałowic na terenie strażnicy OSP w Nowej Wsi odbędzie się wielkie wspólne świętowanie. W bogatym programie znalazły się takie atrakcje jak prezentacja sprzętu strażackiego, prezentacja symulatora pożaru, pokaz pierwszej pomocy, poczęstunek grochówką, pokaz ekologicznego palenia w piecu, a także występu artystyczne. Do tego degustacja ciast i produktów regionalnych, wata cukrowa i popcorn, zabawy dla najmłodszych. Początek o godz. 13.00. Zabawa potrwa do godz. 22.00.

Dzień później, w niedzielę, 1 września dożynkowy klimat zapanuje przy ul. Parkowej w Pęcicach, na terenie przy pałacowym stawie. Oficjalne rozpoczęcie o godz. 13.00. W programie występy zespołów Warasy, Słowiany, Kapela ze wsi Warszawa i Gang Marcela. Będą też pokazy kulinarne, warsztaty rękodzieła, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, animacje dla dzieci. Wcześniej, o godz. 11.00 w kościele w Pęcicach odbędzie się msza święta.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.