Zlikwidowano uprawę konopii w Raszynie

Region

Nielegalną uprawę konopi indyjskich ujawnili funkcjonariusze StrażyGranicznej w podwarszawskim Raszynie. Zabezpieczono 625 krzaków konopi, z których można było uzyskać narkotyk o wartości ok. 420 tys. zł.

W trzech pomieszczeniach na jednej z posesji w Raszynie znajdowały się gotowe linie produkcyjne wyposażone w system naświetlający, nawadniający i wentylacyjny – informuje rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału SG Agnieszka Golias.

– Ujawniono również przyłącze do linii energetycznej w celu nielegalnego poboru energii elektrycznej na potrzeby uprawy – wyjaśniła.

Po przeszukaniu budynku i posesji funkcjonariusze SG zabezpieczyli także ponad 32 kilogramów suszu, który zostanie poddany ekspertyzie biegłego. – Właściciela posesji przesłuchano w charakterze świadka. Mężczyzna oświadczył, że dom wynajmuje obywatelowi Wietnamu, który został ustalony na podstawie umowy najmu – powiedziała Golias.

To już trzecia od początku roku plantacja ujawniona przez Straż Graniczną w okolicach Warszawy. W każdym przypadku osoby zatrzymane w związku z uprawą to obywatele Wietnamu. Konopie przez nich uprawiane są genetycznie zmodyfikowane: mają dużo krótszy okres dojrzewania i w efekcie końcowym dają zdecydowanie więcej suszu. „Nielegalne uprawy stanowią więc dla obywateli Wietnamu źródło dużego i szybkiego zarobku.

Za uprawianie konopi grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.