Kiedy wyborcze plakaty znikną z ulic?

Region / Wybory 2024

Samorządowa kampania wyborcza już za nami. Plakaty wyborcze niebawem powinny zniknąć z ulic. Warto pamiętać, że nie można ich samodzielnie usuwać i niszczyć. Grożą za to kary!

Nieodłącznym elementem kampanii wyborczej są banery z wizerunkami kandydatów. To wszędobylskie banery i plakaty mają pomóc w „byciu zapamiętanym”. Wspomniane materiały wyborcze (bo tak traktowane są plakaty i banery) są dosłownie wszędzie – na ogrodzeniach, balkonach, słupach ogłoszeniowych i tych energetycznych.

Można śmiało powiedzieć, że wyborcze banery nie są ozdobą miasta, ale czas wyborczej gorączki rządzi się swoimi prawami. Plakaty będą musiały zniknąć w ciągu 30 dni po wyborach. I warto tu podkreślić, że duża cześć z nich zniknęła już po I turze wyborów samorządowych. Teraz pora na posprzątanie tych, które jeszcze możemy zobaczyć na terenie miasta.

Za usunięcie materiałów wyborczych odpowiada pełnomocnik wyborczy danego komitetu. W razie niewywiązania się przez pełnomocnika wyborczego komitetu wyborczego z obowiązku usunięcia materiałów w terminie kodeksowym, pełnomocnikowi temu grozi kara grzywny.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Kiedy wyborcze plakaty znikną z ulic?”

  1. Ferdek pisze:

    Ten na górze udaje że z tymi dwoma z dołu nie ma nic wspólnego 🤣

  2. Ferdek pisze:

    Ten pisowski radny który kradł bilbordy wyborcze powinien być na poczet kary zobowiązany do usuwania plakatów po wyborach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły