Zła pogoda przyczyną wypadków

Region

Kierowcy podczas deszczu powinni pamiętać, że drogahamowania na śliskiej nawierzchni mocno się wydłuża. Niestety niesprzyjające warunki pogodowe doprowadziły do 9 kolizji na terenie powiatu grodziskiego.

W większości były to typowe stłuczki, jednak w jednej z nich uczestnikiem był nietrzeźwy motocyklista. W sobotę, 15 maja w Międzyborowie doszło do zderzenia motocyklu WSK z samochodem miarki fiat. Funkcjonariusze wezwani na miejsce zdarzenia przebadali obu kierowców pod kątem spożycia alkoholu. Badanie wykazało, że kierujący motocyklem, 22-letni Jarosław M. miał w organizmie blisko 1,7 promila alkoholu.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za prowadzenie w stanie nietrzeźwości. Na szczęście zderzenie nie spowodowało żadnych obrażeń wśród uczestników wypadku.

Dzień wcześniej, w piątek 14, maja około godziny 15.00 na ulicy Piaskowej w Grodzisku Mazowieckim została potrącona 10-latka. Policjanci ustalili, że dziewczynka wbiegła na jezdnię tuż przed samochodem dostawczym marki Lublin. Okazało się, że kierowca samochodu był trzeźwy i prawdopodobnie nie miał szans na wyhamowanie na mokrej jezdni oraz uniknięcie zderzenia.

Potrącona 10-latka trafiła do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.