Zatrzymany za kradzieże z włamaniem

Pruszków

Dwóch mężczyzn na gorącym uczynku zatrzymało 36-latka podczas próby włamania. Mężczyzna został przekazany policjantom i usłyszał aż sześć zarzutów.

Policjanci z Raszyna zostali wezwani do zgłoszenia, z przekazanych informacji wynikało, że dwóch mężczyzn na gorącym uczynku zatrzymało włamywacza. Z relacji świadków wynikało, że po godzinie 23.00 mężczyzna zauważył pojazd z otwartym bagażnikiem, a w nim pudełko skradzione 13 listopada z jego garażu. Mężczyzna rozpoznał też pojazd, który zarejestrował monitoring pod jego posesją w dniu włamania. Wspólnie z drugim mężczyzna podjęli oni obserwację mężczyzny, który pozostawiając samochód oddalił się w kierunku hotelu, a następnie wrócił z walizką. Ujęli mężczyznę i wezwali policję.

Zatrzymany 36-latek trafił w ręce policji. Mężczyzna przyznał się do włamania. W trakcie zatrzymania policjanci otrzymali informację, że w pojeździe zaparkowanym przy hotelu stoi samochód dostawczy z wybitą szybą. Po chwili do policjantów zgłosił się właściciel pojazdu, który rozpoznał swoją walizkę w rękach zatrzymanego. 36-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

– W trakcie czynności procesowych okazało się, że zatrzymany ma na swoim koncie włamania z września, października i listopada. Wszystkie dokonane na terenie gminy Raszyn. 36-latek włamywał się do samochodów, domów jednorodzinnych skąd zabierał elektronarzędzia oraz różne wartościowe rzeczy. Łączna suma strat na szkodę sześciu pokrzywdzonych wyniosła ponad 50 000 zł. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego policjanci ujawnili elektronarzędzia, odkurzacze przemysłowe, książki, telefon komórkowy, przewody i części samochodowe, które mogą pochodzić z przestępstw. Wszystko zostało zabezpieczone. Część rzeczy została zidentyfikowana przez właścicieli – informują kom. Karolina Kańka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

36-latek usłyszał 6 zarzutów kradzieży z włamaniem, w warunkach recydywy. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Zatrzymany za kradzieże z włamaniem”

  1. Złodziej pisze:

    Z fartem mordo! Patusy rzondzooo!

  2. Nina pisze:

    Kiedyś ucinali ręce ale złodziej to podobno biedny człowiek a poszkodowani bogaci wiec wychodzi ze tem pierwszy ma gorzej. Chory świat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły