Rondo gotowe… w połowie

Pruszków

Ważna informacja dla kierowców. Rondo, które powstaje u zbiegu al. Wojska Polskiego, Działkowej i Emancypantek jest w połowie gotowe. Szykuje się zmiana w organizacji ruchu.

Przypomnijmy. Na zlecenie z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich skrzyżowanie al. Wojska Polskiego z ulicami Przyszłości i Emancypantek zamienia się w rondo turbinowe. Takie rozwiązanie ma zlikwidować tzw. „wąskie gardło” na wjeździe do Pruszkowa.

Nowe rondo jest już w połowie gotowe, a to oznacza, że kierowcy muszą przygotować się na zmianę w organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu.

Od soboty 27 kwietnia od godziny 12.00 zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na przebudowywanym rondzie. – Podczas drugiego etapu robót ruch poprowadzony zostanie nowo wykonaną częścią ronda. Ruch w stronę Grodziska Mazowieckiego poprowadzony zostanie po obwodzie ronda, ruch w stronę Warszawy kierowany będzie przez wyspę po tymczasowej nawierzchni. Nowo wykonana część ronda otworzy możliwość wjazdu pojazdów na ul. Przyszłości i ul. Działkową. Wjazd do ul. Emancypantek nie będzie możliwy – zaznaczają drogowcy.

Zakończenie robót planowane jest w połowie sierpnia 2024 roku. Koszt inwestycji to ponad 12 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Rondo gotowe… w połowie”

  1. Anonim pisze:

    A co z pomnikiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe