Zatrzymano sprawcę 15 napadów na kobiety

Region

Po wielomiesięcznym dochodzeniu prowadzonym przez pruszkowską policję udało się zatrzymać sprawcę napadów na kobiety. 20-letni Piotr B. odpowie teraz za swoje czyny przed sądem.

Dwudziestolatek z Brwinowa po utracie pracy w 2009 roku znalazł sposób na łatwy dopływ gotówki. Wymyślił, że idealnym sposobem zarobku może być kradzież. Jego ofiarami były kobiety z Brwinowa, Podkowy Leśnej i Pruszkowa. Sposób napadu uzależniony był od wieku kobiety, typu torebki i sposobu jej noszenia.

Mężczyzna zawsze ubierał się w czarną kurtkę, czarne spodnie i czarną bluzę z kapturem. Gdy planował napad, początkowo szukał ofiary na terenie Brwinowa. Jeśli nie znalazł nikogo odpowiedniego, kierował się na teren Pruszkowa lub Podkowy Leśnej.

Piotr B. za każdym razem działał według ustalonego schematu. Z ustronnego miejsca wybierał i obserwował ofiarę. Szedł przez jakiś czas za kobietą, ustalając plan działania. W zależności od wieku uderzał w tył głowy lub przewracał na ziemię. Kradł torebkę i uciekał. Jego łupem zwykle padały pieniądze, telefony i inne wartościowe przedmioty.

Podczas jednego z napadów mężczyzna przewrócił się i o mało nie został rozpoznany przez ofiarę. Od tamtej pory zaczął używać kominiarki.

Piotr B. nigdy wcześniej nie był karany, dlatego też nie figurował w kartotece policji. Z tego powodu ustalenie tożsamości napastnika zajęło funkcjonariuszom kilka miesięcy. Po zebraniu wszystkich dowodów policja zatrzymała podejrzanego. Podczas przeszukania mieszkania złodzieja znaleziono odzież, w której dokonywał napadów. Okazało się również, że 20-latek część skradzionych fantów przetrzymywał w mieszkaniu brata. Po dokonaniu przeszukania miejsca zamieszkania Marka B., brata zatrzymanego, zabezpieczono trzy telefony komórkowe pochodzące z napaści oraz pieniądze w kwocie 1910 zł.

Marek B i jego żona Magdalena B. od samego początku wiedzieli o całym procederze. Małżeństwo zostało zatrzymane i usłyszało już zarzut paserstwa.

Do tej pory 20-letniemu Piotrowi B. udowodniono 8 rozbojów i 7 kradzieży torebek. Trwają również ustalenia, czy mężczyzna nie był powiązany z innymi przestępstwami. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje sąd.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.