Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą

Region

W  okresie wiosenno letnim wzrasta liczba kradzieży rowerów. Najczęściej giną z piwnic, klatek schodowych, balkonów oraz sprzed sklepów. Grodziscy policjanci zachęcają do bezpłatnego znakowania jednośladów.

Każdego roku policjanci odbierają więcej zgłoszeń w okresie wiosny i lata. Właściciele najczęściej tłumaczą się, że zostawili rower tylko na chwilę, przed sklepem, przed urzędem czy przed własnym blokiem. Rowery giną bardzo często również sprzed szkół oraz z własnych ogrodzonych posesji. Właściciel musi mieć świadomość, że każda okazja dla złodzieja jest dobra. Dlatego warto rozważnie wybrać miejsce do pozostawienia swojego roweru.

Jednoślad warto wyposażyć w kilka zabezpieczeń. W większości sklepów dostępne są proste zapięcia, linki i klamry. Pomimo, iż są zrobione ze słabych materiałów i łatwo je rozbroić, to wydłużają czas kradzieży i narażają złodzieja na zatrzymanie na gorącym uczynku.

Dodatkowym sposobem, który nie tylko może odstraszyć złodzieja, ale przede wszystkim może pomóc w identyfikacji skradzionego jednośladu jest oznakowanie. Rower ma naniesione na kilka części specjalny numer z danymi właściciela, który jest wprowadzony do bazy oznakowanych pojazdów.

Wszystkich mieszkańców powiatu, którzy chcą bezpłatnie oznakować swój rower grodziscy policjanci zapraszają do budynku Komendy Powiatowej Policji przy ul. Bartniaka 19 po uprzednim umówieniu się telefonicznie pod numerem 22 755 60 09. Oznakowania roweru można dokonać również w budynku Straży Miejskiej w Grodzisku Maz. przy ul. Kościuszki 41. Jedynym warunkiem, który jest wymagany przy oznakowaniu roweru jest dokument tożsamości oraz dokument potwierdzający własność roweru (faktura zakupu, karta gwarancyjna, umowa kupna).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Grill gazowy