Czas na Zimę w mieście

Region

Na dni 1-14 lutego w województwie mazowieckim zaplanowano ferie.Tradycyjnie praktycznie w każdej szkole podstawowej i gimnazjalnej będą zajęcia pozwalające jak najlepiej spędzić czas dzieciom i młodzieży. Tak będzie również w naszym regionie. Poza tym kilka instytucji i firm zapewni ciekawe atrakcje.

W Pruszkowie jedyna szkoła, która będzie w tym czasie zamknięta to gimnazjum nr 1. Jej uczniowie będą mogli bez problemu uczestniczyć w zajęciach w gimnazjum nr 3. Poza szkołami „zima w mieście” odbędzie się m.in. w MOK, gdzie przewidziano zajęcia plastyczne. Na ten czas do dyspozycji dzieci i młodzieży będzie hala Znicz, a także na specjalnych warunkach basen Kapry. Dyrekcja pływalni obniżyła bilety dla dzieci – indywidualnie trzeba będzie zapłacić 3, a grupowo 2 zł. W Piastowie na uwagę zasługuje inicjatywa trzech klubów osiedlowych: Novus przy ul. Skorupki, Tęcza przy ul. Ogińskiego i Relaks przy ul. Harcerskiej. Będą tam zorganizowane dwie wycieczki turystyczne jednodniowe, a poza tym wizyty w piastowskim kinie. Chłopcy będą mogli korzystać z siłowni, a dziewczynki z kursu tańca. Z kolei MOK, poza zajęciami plastycznymi i wokalnymi, zorganizuje projekcje filmowe i spotkanie z teatrem. Ośrodek Kultury w Brwinowie zaoferuje dzieciom i młodzieży wyjazdy do kina, kręgielni, na basen Kapry do Pruszkowa, na ściankę wspinaczkową do Warszawy oraz… uwaga… wycieczkę na plan serialu telewizyjnego. Atrakcje czekają również tych, którzy wybiorą się w okolice Nadarzyna, do C.H. Maximus, gdzie do wygrania będzie Skoda Fabia.

W Grodzisku dla dzieci z podstawówek oraz ośrodków Towarzystwa Przyjaciół Dzieci będą m.in. zorganizowane autobusy na basen oraz jednodniowa wycieczka być może do Kampinosu. Podczas ferii wszystkie dzieci będą mogły taniej korzystać z basenu, a tak jak zawsze, w godz. 8.00-15.00 bezpłatne będzie lodowisko. Ciekawą formą spędzenia czasu będzie tradycyjny turniej piłkarski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnym, który odbędzie się w drugim tygodniu ferii w hali przy ul. Westfala. Specjalny harmonogram funkcjonowania ułożyło grodziskie Centrum Kultury. Również Milanowskie Centrum Kultury zorganizuje wyjątkowe atrakcje. 7 lutego odbędzie się bal karnawałowy dla dzieci w wieku 2-12 lat w godz. 12.00-14.00,  a tydzień później poranek teatralny.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.