Siedem razy drożej na „Parkuj i Jedź” w Pruszkowie!

Region

Niemiła niespodzianka spotkała pruszkowskich kierowców korzystających zparkingu „Parkuj i Jedź” w pobliżu dworca kolejowego. Od nowego roku zmienił się zarządca terenu, który opłatę za parkowanie podniósł prawie siedmiokrotnie. Cena z 20 zł miesięcznie skoczyła do… 148 zł.!!!

Całą sytuację spowodowało wycofanie się samorządu wojewódzkiego ze wspomagania dzierżawy gruntu przez Koleje Mazowieckie. To właśnie sejmik województwa do tej pory dawał pieniądze (według danych „Rynku Kolejowego” było to 10 tys. złotych miesięcznie), na dzierżawę terenu PKP przez Koleje Mazowieckie. W połowie grudnia Urząd Marszałkowski poinformował jednak właściciela gruntu, spółkę PKP Nieruchomości o zakończeniu współpracy.

– Nic na to nie wskazywało – przyznaje dyrektor Halina Laskowska z PKP Nieruchomości. – W połowie listopada zaproponowaliśmy przedłużenie umowy o rok na takich samych warunkach – dodaje. Dotychczasowa umowa obowiązywała do 31 grudnia.

Od ponad roku miesięczny abonament na parkingu „Parkuj i Jedź” kosztował korzystających z niego kierowców 20 zł. Po zakończeniu dzierżawy terenu przez Koleje Mazowieckie, PKP Nieruchomości porozumiało się z firmą Universum, która jednak podyktowała dużo większe stawki. Według cennika umieszczonego na parkingu za abonament trzeba zapłacić 148 zł za miesiąc. Jak tłumaczy dyrektor parkingów w firmie Universum, Grzegorz Święcki cena jest podyktowana realiami ekonomicznymi. Teraz obiekt nie będzie dotowany przez samorząd, więc musi utrzymać się sam. I trudno w tym miejscu nie przyznać mu racji. Jednak z perspektywy kierowcy i potencjalnego użytkownika parkingu, podwyżka jest szokująca. Taka sytuacja na pewno potrwa przez najbliższe trzy, cztery miesiące. Jak powiedziała nam dyrektor Laskowska z PKP Nieruchomości, umowa dzierżawy obowiązywać będzie najprawdopodobniej do marca, kwietnia br. Prowadzone są rozmowy i działania w tej sprawie, ale wymagają one czasu.

Sytuacja wymaga szybkiego rozwiązania, bo jesteśmy pewni, że podwyżka cen na kolejowym parkingu spowoduje masowe parkowanie aut we wszystkich możliwych miejscach w okolicach dworca PKP. Już do tej pory trudno było przejść chodnikiem w jego pobliżu. Co będzie teraz, aż strach myśleć.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.