Worki na psie odchody bardziej dostępne

Region

Po Świętach Wielkanocnych do pruszkowskich sklepów zoologicznych mają trafić worki na psie odchody. Będą tam dostępne za darmo.

Worki zostaną sfinansowane przez miasto. Obecnie są dostępne bezpłatnie w wydziale ochrony środowiska pruszkowskiego urzędu. Zainteresowanie nimi jest jednak niewielkie. Dowiedzieliśmy się, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni chętnych było zaledwie około 20 osób.

Aby worki były bardziej dostępne, miasto postanowiło kupić ich dużo więcej i ulokować w pruszkowskich sklepach zoologicznych. Wiceprezydent Andrzej Królikowski powiedział nam, że worki trafią tam tuż po świętach. Trwają jeszcze ostatnie ustalenia. – Chodzi o to, żeby sprzedawcy nie wymyślili sobie, że będą te worki sprzedawać – przyznał Królikowski.

Kolejną inicjatywą miasta jest przekazywanie administracjom ulotek, które mają zawisnąć na klatach schodowych. Mówią one o ciążących obowiązkach na właścicielach psów oraz przekazują informację o miejscach, w których można odbierać worki na odchody czworonogów.

Tymczasem straż miejska w dalszym ciągu prowadzi prewencję pod kątem tego tematu. W ostatnim czasie trzy osoby zostały ukarane mandatami w wysokości 100 zł. Poza tym jest wystawianych wiele pouczeń i nakazów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.