WKD przebuduje perony w Regułach

WKD

Perony WKD na stacji Reguły zostaną przebudowane. Spółka wybrała wykonawcę.

Perony WKD na stacji Reguły znajdują się tuż przy przejeździe, po jego zachodniej stronie. Spółka Warszawska Kolej Dojazdowa ma zamiar je przebudować. Wyłoniony w przetargu wykonawca – firma DOMOST Sp. z o.o. z Małkini Górnej – zrealizuje tę inwestycję za prawie 3,2 mln zł. Jaki jest zakres prac?

Perony zostaną przesunięte – o 16 metrów (peron w stronę Warszawy) i 14 metrów (peron w stronę Grodziska) od przejazdu. W planach jest także ich poszerzenie, by zapewnić trasę wolną od przeszkód na całej długości peronów i dojść. Na peronach pojawią się nowe wiaty przystankowe, ścieżki prowadzące. Tablice systemu informacji pasażerskiej oraz biletomat zostaną przeniesione w niezmienionym kształcie. Przed peronami, od strony ul. Regulskiej pojawią się stojaki rowerowe, będą także nowe, szerokie dojścia do nich. W planach jest także likwidacja dzikiego dojścia do peronów od pobliskich ogródków działkowych.

Na czas budowy wykonany będzie drewniany peron tymczasowy. Wykonawca ma rok na zrealizowanie inwestycji od dnia podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “WKD przebuduje perony w Regułach”

  1. WKURzoNY pisze:

    Komu!!?? Przeszkadza dojście do peronów od strony og.dz.???!?!?!?!!

  2. Anonim pisze:

    Dalej będą trąbić, jest to chore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły