Dziś rozmowy ostatniej szansy na WKD [AKTUALIZACJA]

WKD

Od dłuższego czasu trwa spór między władzami Warszawskiej Kolei Dojazdowej a kolejarzami. Dzisiaj odbędzie się pozamediacyjne spotkanie ostatniej szansy.

[AKTUALIZACJA]
WKD wydała oświadczenie, że dziś o godz. 13.00 odbędą się rozmowy pozamediacyjne pomiędzy Zarządem spółki WKD a przedstawicielami Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce w celu złagodzenia sporu i doprowadzenia do osiągnięcia porozumienia.

W treści oświadczenia czytamy: Po dzisiejszych rozmowach, w przypadku braku porozumienia Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce przeprowadzi strajk generalny w formie rotacyjnej począwszy od dnia 18.01.2024 r. (czwartek) w godzinach 6:00-8:00 oraz 15:00-17:00. W okresie tym nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów na linii WKD. Pociągi objęte strajkiem zatrzymają się na najbliższej stacji/przystanku osobowym. Wszystkie ważne bilety WKD będą honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich oraz Szybkiej Klei Miejskiej.

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. zwraca się z prośbą do wszystkich pasażerów o skorzystanie z pociągów uruchamianych przez spółkę Koleje Mazowieckie na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście/Główna/Centralna oraz pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej na odcinku Pruszków – Warszawa Śródmieście/Główna/Centralna na podstawie wszystkich biletów jednorazowych i okresowych WKD.

Wszystkich pasażerów uprzejmie prosimy o śledzenie strony internetowej www.wkd.com.pl w celu zapoznania się z warunkami podróży od dnia 18.01.2024 r.

10 stycznia odbyło się ostatnie spotkanie mediacyjne Zarządu Spółki WKD i przedstawicieli Związku Zawodowego Kolejarzy w Polsce. Niestety, nie przyniosło ono porozumienia między stronami, więc kolejarze zapowiedzieli strajk generalny. – W toku prowadzonych mediacji Zarząd WKD przedstawił propozycję podwyżki wynagrodzenia zasadniczego w ciągu 2024 roku w kwocie co najmniej 500 zł/os., która zostałaby wprowadzona od 01 kwietnia 2024 roku. Środki na realizację takiej podwyżki spółka WKD zagwarantowała w Biznes Planie na rok 2024. Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce podtrzymał natomiast postulat podwyżki wynagrodzeń w wysokości 800 zł/os. od dnia 01 stycznia 2024 roku – czytamy w oświadczeniu wydanym przez WKD.

Od 18 stycznia kolejarze w szczytach komunikacyjnych odstąpią od wykonywania obowiązków, w związku z czym pociągi nie będą kursować w godz. 6.00-8.00 i 15.00-17.00 w dni powszednie. Wszystko ma się odbyć z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.