Dziś rozmowy ostatniej szansy na WKD

WKD

Od dłuższego czasu trwa spór między władzami Warszawskiej Kolei Dojazdowej a kolejarzami. Dzisiaj odbędzie się pozamediacyjne spotkanie ostatniej szansy.

10 stycznia odbyło się ostatnie spotkanie mediacyjne Zarządu Spółki WKD i przedstawicieli Związku Zawodowego Kolejarzy w Polsce. Niestety, nie przyniosło ono porozumienia między stronami, więc kolejarze zapowiedzieli strajk generalny. – W toku prowadzonych mediacji Zarząd WKD przedstawił propozycję podwyżki wynagrodzenia zasadniczego w ciągu 2024 roku w kwocie co najmniej 500 zł/os., która zostałaby wprowadzona od 01 kwietnia 2024 roku. Środki na realizację takiej podwyżki spółka WKD zagwarantowała w Biznes Planie na rok 2024. Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce podtrzymał natomiast postulat podwyżki wynagrodzeń w wysokości 800 zł/os. od dnia 01 stycznia 2024 roku – czytamy w oświadczeniu wydanym przez WKD.

Od 18 stycznia kolejarze w szczytach komunikacyjnych odstąpią od wykonywania obowiązków, w związku z czym pociągi nie będą kursować w godz. 6.00-8.00 i 15.00-17.00 w dni powszednie. Wszystko ma się odbyć z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Dzisiejsze spotkanie odbędzie się w trybie pozamediacyjnym. Jaki będzie jego wynik? Czy kolejarze jednak przystąpią do strajku generalnego?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Dziś rozmowy ostatniej szansy na WKD”

  1. Mark pisze:

    Jeszcze rudy donek wam nie dołożyl , bo nie dostał kasy z niemiec – trochę cierpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły