WKD ogłosiła skorygowany rozkład jazdy

WKD

W związku z ostatnimi opóźnieniami i odwołaniami pociągów WKD, przewoźnik opublikował nowy rozkład jazdy.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy wiele sygnałów o tym, że pociągi WKD mają znaczne opóźnienia, a niektóre kursy są odwoływane. Taka sytuacja miała miejsce od 25 czerwca, czyli od wprowadzenia nowego rozkładu jazdy. Przewoźnik tłumaczy całą sytuację.

Prace na „średnicówce” i w okolicach Dworca Zachodniego sprawiły, że WKD jest jedynym przewoźnikiem, który, mimo że tylko po jednym torze i zmniejszonej liczby pociągów, nadal przewozi pasażerów do stacji między Redutą Ordona a Warszawą Śródmieście.

Z tych samych względów urosło zainteresowanie dojazdami do stolicy realizowanymi przez właśnie WKD. To przełożyło się na wydłużenie czasu postoju pociągów na poszczególnych stacjach i wystąpieniem opóźnień.

To wszystko było zdecydowanym sygnałem dla przewoźnika do opracowania nowego rozkładu jazdy. – W ramach nowej organizacji zwiększono rezerwy związane z wydłużonym czasem zajmowania miejsc przez podróżnych w pociągach – informują kolejarze.

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał od 1 do 16 lipca – do pobrania tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “WKD ogłosiła skorygowany rozkład jazdy”

 1. Art. pisze:

  Od poniedziałku pociągi co pół godziny. Po co, jak teraz jeżdżą co 22 minuty i dają radę. Owszem, gorzej dla pasażerów, bo ciaśniej. Ale co będzie od września? „Kolyjorze” zapowiadają koniec przebudowy w lipcu 2024, a planowo miała się zakończyć w lipcu 2023… Normalnie jak za PRL. Mistrz Bareja miałby gotowy scenariusz. 🙂

 2. Tomasz pisze:

  przynajmniej sk***syny z PKP mają wysokie zarobki

 3. użytkownik komunikacji pisze:

  remont w takiej formie, że wszystko jest zamknięte jest jakimś totalnym nieporozumieniem… WKD to jedyna działająca linia dowożąca mieszkańców.. nie ma komunikacji pod Warszawą zorganizowanej.. gdzie na prawie rok są tak potężne ograniczenia, które w wakacje nie dają rady a co dopiero od września.. ja nie wiem jak dzieciaki do szkół mają dojeżdżać.. a tyle się mówi „bądźmy eko”.. „korzystaj z komunikacji” … podmiot i urząd, który odpowiada za taką organizację ruchu to jest jakiś śmiech na sali.. karygodne to mało powiedziane..
  do WKDki nie da się wsiąść.. to jest conajmniej chore !!! a ceny biletów jakoś nie maleją z tego powodu..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły