Wiemy kto pojedzie „dziesiątką”

Pruszków

Już niebawem w Pruszkowie pojawią się nowe elektryczne autobusy, a wraz z nimi – nowa linia autobusowa. Urząd Miasta ogłosił, kto będzie wozić pasażerów na nowej trasie.

Pruszkowska flota autobusów wzbogaciła się o dwa autobusy elektryczne Solaris Urbino 9 electric. Autobusy to wspólny zakup Żyrardowa (lidera projektu), Grodziska Mazowieckiego i Pruszkowa. Dla każdego miasta przewidziano w projekcie po 2 pojazdy. Wartość zakupu sześciu autobusów to ponad 12 mln zł, z czego 89% pochodzi z funduszy europejskich.

Gdzie będzie można zobaczyć elektryki? Przewidziano dla nich „miejsce” na nowej linii nr 10 w relacji: Pruszków Os. Staszica – WKD Pruszków – PKP Pruszków – Pruszków Os. Staszica. Zaplanowano przystanki: Os. Staszica/Pętla, Targowa, Komorowska, Lipowa, Lipowa Szkoła, WKD Pruszków, Urząd Miasta, Bolesława Prusa, Kościelna, Kościuszki, PKP Pruszków, ZUS, Powstańców, Jasna. Mają one kursować od godz. 5.00 do 6.30 co pół godziny, od 6.30 do 17.00 co 15 min, a od 17.00 do 18.30 co pół godziny.

W przetargu zaznaczono, że miasto użyczy autobusy z dodatkowym wyposażeniem (w tym jedną dwuwyjściową i jedną jednowyjściową stacją ładowania o mocy 120 kW na jedno wyjście).

Umowa na świadczenie usług przewozowych będzie obowiązywać przez 70 miesięcy od dnia podpisania umowy. Oszacowano, że praca eksploatacyjna objęta zamówieniem w tym okresie będzie wynosić ponad 474 tys. km.
Do przetargu przystąpiła jedna firma i to ona właśnie będzie realizować przewozy – Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gostyninie Sp. z o.o. z całościową ceną oferty w wysokości prawie 4,7 mln zł. Na realizację zamówienia Pruszkowski magistrat ma zamiar przeznaczyć w 2022 roku 100 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Wiemy kto pojedzie „dziesiątką””

 1. Anonim pisze:

  Mam trochę dziwne pytanie odnośnie wiat przystankowych na wyremontowanej pętli na osiedlu Staszica kiedy się pojawia i czy w ogóle się pojawią w czasie deszczu oczekującym na opuzniony autobus po prostu kapie na glowy

 2. Anonim pisze:

  Brawo dla urzędników najpierw robi się wylotówkę autostrady fo Pruszkowa i wpuszcza dodatkowych parę tysięcy samochodów.a potem kupuję się dwa autobusy elektryczne.Brawo brawo ekologia pełną gębą nie wspomme6o korkach na ulicach i zapchanych parkingach.

 3. ot i cały mój komentarz pisze:

  Poproszę o zorganizowanie przetargu na kierowców rzeczonych(kolejki się nie spodziewam)Ci kórzy jeżdzą nie przestrzegają elementarnych zasad ruchu drogowego(no cóż w ich ojczyznach pojazd ma pierszeństwo bo jest silniejszy od pieszego,rowerzysty)

 4. Gość pisze:

  No i brawo. Szkoda, że urząd pozwala na wjazd do Pruszkowa kopcących autobusów komunikacji miejskiej z Brwinowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły