Wicestarosta pruszkowski usłyszał wyrok

Region

Zakończył się proces, członków zarządu gminy Warszawa Ochota, w którym wśród oskarżonych znajdował się między innymi Dariusz K., pełniący aktualnie funkcję wicestarosty powiatu pruszkowskiego. Samorządowiec skazany został na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata.

Sprawa dotyczy okresu, gdy Dariusz K. był członkiem zarządu warszawskiej gminy Ochota. Razem z nim na ławie oskarżonych zasiedli ówczesny dyrektor dzielnicy, Andrzej B. oraz dwóch innych członków zarządu, Andrzej B. i Roman R. Wszyscy zostali skazani za bezczynność wobec Skry Warszawa. Klub zalegał gminie z płatnościami za użytkowanie wieczyste gruntu, przy ul. Wawelskiej 5, będącego własnością dzielnicy Ochota. Akt oskarżenia  zarzucał podsądnym działanie na szkodę miasta poprzez zawieszenie egzekucji komorniczej i zwrot zajętych klubowi pieniędzy (szacowanych na kwotę 3,8 mln zł za lata 1992-97).

Najbardziej dotkliwa kara spotkała byłego dyrektora zarządu dzielnicy Ochota, Andrzeja B. Został on skazany na trzy lata pozbawienia wolności. Członek zarządu, Andrzej B. usłyszał karę dwóch lat pozbawienia wolności.

Dariusz K. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Poza tym musi zapłacić grzywnę w wysokości 100 tys. zł. Nie może także zajmować stanowisk w organizacjach rządowych i samorządowych związanych z finansami. Czwartego z oskarżonych Romana R. sąd skazał na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz grzywnę w wysokości 10 tys. zł.

Sprawa ciągnęła się od kilku lat i tak naprawdę jeszcze się nie skończyła. Wyrok bowiem nie jest prawomocny. Obrońcy oskarżonych zapowiedzieli wniesienie apelacji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.