W Nadarzynie pojawiły się nowe ławki solarne

Nadarzyn

Na terenie gminy Nadarzyn można w trakcie odpoczynku na ławce naładować telefon lub powerbank. Jak? Wystarczy, że skorzystamy z ławki solarnej.

Czym jest ławka solarna? To klasyczna ławka, która dodatkowo posiada panel fotowoltaiczny. Dzięki temu można w ten np. naładować np. telefon czy powerbank lub skorzystać z sieci WiFi. Wszystko dzięki energii odnawialnej

Na terenie gminy Nadarzyn ławki solarne pojawiły się już w 2018 r.– Drewniane ławki mamy na rynku i Pastewniku. Teraz poszliśmy w inny design – zaznacza Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn.

Nowe ławki pojawiły się w dwóch lokalizacjach. – Na pętli autobusowej w Szamotach i w kompleksie basenów letnich w Strzeniówce pojawiły się nowe ławki solarne. Gmina Nadarzyn zakupiła je przy dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Mazowieckiego Instrumenty Aktywizacji Sołectw – dodaje wójt gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “W Nadarzynie pojawiły się nowe ławki solarne”

 1. ina pisze:

  I po co to? Ciekawe kto na Tym zarabia.. W Nadarzynie jest Towarzystwo Wzajemnej adoracji… Zwoliński chce zniszczyć okoliczna przyrodę przez wycinkę lasu Komorowskiego pod budowę trującej Paszkowiaki… nie chcemy takiej władzy w Nadarzynie… wstydzimy się za niego.. niech wraca do szkoły uczyć wfu.. Ta funkcja go przerasta…

 2. Kk pisze:

  Wydawanie pieniędzy w bloto, jak usiądziesz to zasłonisz panel i przestanie to ładować. Poza tym jak to jest ciemne to jajka lub muszle można gotować w słoneczny dzień

  • Xiao7 pisze:

   Myślenie nie boli. Te ławki mają wbudowany magazyn energii. Do tego nie jest potrzebna cala powierzchnia panelu by wytwarzać energię. Przenośna ładowarka solarna do telefonu jest zaledwie 2-3 razy większa od samego telefonu i to w zupełności wystarcza do naładowania telefonu od 0 do 100 % w ciągu 2-3 godzin.

   • Pijacki obłęd pisze:

    Kolejny niezbędny wydatek, tak jak wyświetlane slajdy butelek alkoholu na budynku gminy. Z tymi flaszkami to nie muszą i rak pamiętamy pijaństwa czy wójta obecnego i poprzedniego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły