Pozytywne wątki w przyjaźni polsko-japońskiej – wykład w NOK

Nadarzyn

Nadarzyński Ośrodek Kultury zapraszana wykład poświęcony przyjaźni polsko-japońskiej. Poważnie brzmiący temat ubarwiony będzie przedstawieniem zabawnych wydarzeń z historii relacji Polski i Japonii.

Dr Olga Barbasiewicz – politolożka, japonistka, specjalizuje się w japońskiej polityce zagranicznej i w relacjach polsko-japońskich. 25 kwietnia o godz. 17.00 poprowadzi wykład „Przyjaźń polsko-japońska jako podstawa do budowania relacji dwustronnych, czyli o zabawnych wydarzeniach z historii relacji między Polską a Japonią”. Badaczka skupi się na pozytywnych wątkach z relacji między Polską a Japonią, zupełnie nieznanych w Polsce.

Wykład będzie połączony z promocją książki „Ocaleni w Azji Wschodniej. Działalność państwa polskiego w latach 1940–1945 na rzecz obywateli RP”, nominowanej do Nagrody im. Oskara Haleckiego w konkursie „Książka Historyczna Roku” 2023 w kategorii „Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku”.

Wydarzenie zaplanowano w Galerii 51m2 Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.