Uwaga podróżni! Utrudnienia w kursowaniu pociągów!

Region

Szykują się kolejne utrudnienia dla dojeżdżających do Warszawy. Tym razem chodzi o podróżnych korzystających z Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. Utrudnienia potrwają od 16 do 23 października.

Utrudnienia są związane z kolejny etapem prac modernizacyjnych stacji Warszawa Zachodnia i dotyczyć będą torów linii skierniewickiej. Aktualnie kolejarze będą wyburzać wiadukty i zastępować je nowymi, które umożliwią wyjazd w kierunku Lotniska Chopina i Radomia. Pociągi między przystankami Warszawa Zachodnia i Warszawa Włochy będą kursować na jednym torze. Większość pociągów będzie przekierowana do stacji Warszawa Gdańska lub Warszawa Główna.

Między 16 a 23 października będzie wprowadzone honorowanie biletów KM w autobusach ZTM. Ale nie wszystkich! Bilety KM zastąpią nam bilety ZTM w autobusach. Więcej o honorowaniu biletów przeczytacie tutaj, a szczegóły kursowania pociągów publikujemy tutaj.

Jeśli chodzi o SKM, to pociągi tego przewoźnika będą kursować na skróconej trasie. Pojazdy będą jeździć na odcinku Otwock-Warszawa Wschodnia lub Otwock-Warszawa Zachodnia Bilety KM będą honorowane w SKM, metrze (na linii M1 na odcinku Dworzec Gdański-Centrum). Rozkład jazdy SKM oraz szczegóły przejazdów dostępne tutaj.Rozkład jazdy SKM oraz szczegóły przejazdów dostępne tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Uwaga podróżni! Utrudnienia w kursowaniu pociągów!”

 1. jan pisze:

  Dlaczego tego nie robili w wakacje? Żenada.

 2. To jsą pisze:

  PKP Utrudnienia

 3. Goska pisze:

  Kiedy to sie skonczy przeciez pociagi spozniaja sie nonstop a jak przyjada to przepelnione Warszawa Dawidy godzina 15.12 nie ma miejsca nawet na pomoscie mila podroz do Radomia

  • Waszek pisze:

   Gosiu. Zacznij jeździć do Legionowa

  • Dr. Huckenbush pisze:

   Nigdy się nie skończy. Skończą ten, będą kończyć budowę Dworca Zachodniego, potem będzie remont średnicówki, a potem będzie można od nowa remontować linie Grodzisk M. – Warszawa Włochy. I tak do śmierci. Nigdy nie będzie wszystko zrobione. Bo robione jest technologia i materiałami takimi, że, wymaga to nieustannego remontu.

   • drama pisze:

    Po komuchach z PZPR trzeba teraz Polskę budować od początku. Cała infrastruktura drogowo-kolejowa jest do gruntownej wymiany, albo budowy od nowa. O innych dziedzinach gospodarczych nie ma nawet co wspominać. To o czym mówimy?

  • ONA pisze:

   Do Radomia jest większa punktualność niż na linie grodziskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły