Utrudnień na WKD ciąg dalszy

WKD

Koniec wakacji to nie koniec utrudnień na WKD. Budowa drugiego toru do Grodziska Mazowieckiego trwa, zatem musimy przygotować się na wrzesień z utrudnieniami.

We wrześniu WKD zaplanowano prace z wykonaniem podtorza i kontynuację robót na obiektach mostowych. Chodzi głównie o trudno dostępne dla ciężkich maszyn mosty na terenie Podkowy Leśnej i Grodziska Mazowieckiego między ul. Nadarzyńską a S. Batorego). To oznacza dalsze utrudnienia w kursowaniu pociągów w tej relacji. Kolejarze zapewniają jednak, że zmiany w rozkładzie nie będą aż tak częste jak w wakacje.

Przede wszystkim przerwa w kursowaniu kolejek od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego w dni powszednie będzie w godz. 8.50-17.00 (krócej niż lipcu – wówczas przerwa trwała do godz. 20.00). Ostatni pociąg w porannym szczycie odjedzie o 8.28 z przystanku Grodzisk Mazowiecki Jordanowice, a z Podkowy Leśnej Głównej o 8.45. W popołudniowym szczycie ostatni pociąg z Podkowy do Grodziska pojedzie o godz. 17.01, a z Warszawy Śródmieście – o 16.20.

Utrudnienia będą także w weekendy. W pierwsze dwie soboty września ruch między Podkową Leśną a Grodziskiem Mazowieckim będzie wstrzymany na całą dobę, co będzie miało wpływ na kursowanie pociągów w piątki – od godz. 23.45 – i niedziele – do godz. 5.40. Dojazd od Podkowy do Grodziska zapewni zastępcza komunikacja autobusowa.

O wszystkich utrudnieniach będziemy przypominać Wam na bieżąco. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.