Uszkodzona trakcja WKD – pociągi kursują wahadłowo

Region

Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej muszą liczyć się w środę zutrudnionym dojazdem do Warszawy. Na trasie między Komorowem a stolicą uszkodzona została trakcja - pociągi do i z Warszawy kursują wahadłowo, jednym torem - poinformował PAP rzecznik WKD Krzysztof Kulesza.

„Uszkodzenie trakcji miało miejsce między przystankami +Opacz+ a +Warszawa Salomea+ ok. godz. 11.25. Nie znamy jeszcze przyczyn. Na miejsce jedzie pociąg trakcyjny, który po drodze będzie musiał jeszcze zepchnąć jeden ze składów, który utknął na tym odcinku” – powiedział rzecznik.

Jak dodał, utrudnienia w ruchu potrwają co najmniej godzinę, jednak przed godzinami popołudniowego szczytu komunikacyjnego ruch powinien już odbywać się normalnie.

rasa WKD wiedzie przez obszary gmin: Michałowice, Pruszków, Brwinów, Podkowa Leśna, Grodzisk Mazowiecki i Milanówek oraz dzielnice Warszawy: Włochy, Ochota i Śródmieście.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.