Udaremniono kolejną próbę wyłudzenia pieniędzy

Region

W ostatnim czasie dochodzi do licznych zatrzymań osób starających się wyłudzić kredyt. Ten fakt nie odstrasza jednak innych od prób zdobycia w ten sposób pieniędzy.

W ubiegłą środę, 31 marca funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy otrzymali informacje od pracowników jednego z banków o próbie wyłudzenia kredytu. Po wstępnych ustaleniach okazało się, że 21-letni Marek B. przedstawił w placówce fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Do banku została skierowana załoga policji zajmująca się walką z przestępczością gospodarczą. Gdy młody mężczyzna zjawił się po odbiór 10 tys. złotych został zatrzymany. Marek B. wyznał, że w zaparkowanym w pobliżu banku samochodzie czekają na niego dwaj wspólnicy. Na miejsce wezwano patrol interwencyjny, który pomógł w zatrzymaniu 22-letniego Bartłomieja D. i 20-letniego Piotra K.

Funkcjonariusze będą wnioskować do prokuratury o objęcie zatrzymanych dozorem policyjnym. Za oszustwo przewidziana jest kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.