Udane „łowy”. Kolejni śmieciarze złapani na gorącym uczynku.

Fotopułapki w Nadarzynie okazały się strzałem w dziesiątkę w zwalczaniu zaśmiecania gminy. Kolejni winowajcy złapani niemal za rękę.

Fotopułapki to narzędzie leśniczych do obserwacji zwierząt. W gminie Nadarzyn służą one do tropienia innej „zwierzyny” – ludzi zaśmiecających okolicę.

Złapanemu „delikwentowi” grozi mandat 500 złotych, obowiązek uprzątnięcia terenu, wywiezienie i utylizacja śmieci na PSZOK na koszt winowajcy. Jest jeszcze wstyd! – podkreśla wójt Nadarzyna, Dariusz Zwoliński i z niemałą „dumą” prezentuje kolejnych złapanych śmieciarzy.

Pierwszy z nich „ozdobił” teren przy ul. Starowiejskiej w Starej Wsi. Moment wyrzucania śmieci został uchwycony przez fotopułapkę. Winowajcę namierzono poprzez częściowo wypełniony wniosek o nadanie PESEL-u. Obywatel Ukrainy został już ukarany mandatem.

Drugi porzucił swoje śmieci przy ul. Działkowej w Strzeniówce. Strażnicy namierzyli winnego obywatela Turcji. Został on ukarany mandatem i w obecności funkcjonariuszy posprzątał „swój” bałagan.

Kolejny przypadek miał miejsce w Szamotach przy ul. Wiatrakowej. Tam, także cudzoziemiec, porzucił dwa worki śmieci na poboczu. Mężczyzna otrzymał mandat i wysprzątał zaśmiecone miejsce pod okiem strażników Straży Gminnej.

Ostatni przypadek dotyczył odpadów zielonych, które także podlegają zbiórce. Mieszkaniec Nadarzyna postanowił porzucić gałęzie w lesie. akie odpady w ciągu kilku dni będą suche jak pieprz, a tym samym będą powodować realne zagrożenie pożarowe m. in dla posesji samego „bohatera” – tłumaczy Zwoliński i dodaje – NIE WARTO!

Należy także wiedzieć o tym, że niebawem takie występki będą karane mandatami w wysokości nie 500, lecz 5000 zł! Ministerstwo Środowiska już pracuje nad nowymi przepisami.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 20

20 odpowiedzi na “Udane „łowy”. Kolejni śmieciarze złapani na gorącym uczynku.”

 1. Igi pisze:

  Co za dno ….

 2. Kszak pisze:

  Brawo Burmistrz, brawo SG Nadarzyn!

 3. Tomek pisze:

  Bravo! Trzeba tępić Śmieciarzy !

 4. Anka pisze:

  Właśnie, Park Mazowsze, którym tak często się chwalimy. Od tyłu wygląda jak wysypisko śmieci, od przodu biby, alkochol, głośna muzyka. Gdzie straż miejska, dlaczego brak reakcji.

 5. OLeg pisze:

  Polaki bez serca, Mykoła nie wiedzieć że do lasu nie można dać śmieci. W Kijowie wszyscy wyrzucali do lasu, Polska to dziwny kraj i jeszcze biedny Ukrainiec ma płacić.

 6. ŚwiRek pisze:

  Odrazu k…😆😆 szufla łopata rękawice i do kopalni ich albo do kamienio łomów za darmo a nie mandat odrazu do roboty do cięzkih warónków

 7. swirek pisze:

  Do kopalni ich do przeżucania węgla za darmo tak na miesiąc czasu i by im się odechciało wyżucana śmieci szufla i cheja banana hehe😈😈😈😈😥😥😥😤😤😤

 8. Zazu pisze:

  Niech w okolicach parku Mazowsze zamontują, aby żbików pozbył się nielegalnych wysypisk 🙁

  • Anka pisze:

   No właśnie. Gruz, muszle klozetowe, siedzenia samochodowe, … Taki to park od lat, ale nikomu to nie wadzi. Ważne że z przodu jako tako wygląda. Szkoda

 9. ale jaja pisze:

  zapraszam tropicieli śmieciarzy w okolice śmietnika przy kubusia puchatka w pruszkowie koło przychodni .. obiekt jest podobno monitorowany całodobowo a w niezrozumiały sposób nie udaje się złapać podrzucających wielkogabarytowe śmiecie . może gdyby taki śmietniczek przenieść pod prywatny dom zarządzających terenem coś by się zmieniło? czyżby dbanie o środowisko zostało ograniczone do zawieszenia tabliczek ” obiekt monitorowany”? na tym polega ekologia zarządcy? sanepid też nie reaguje a pacjenci mają radochę patrząc na biegające szczury . a w nazwie mają …zieleń…

  • Parasol pisze:

   Zamknij klapę blokersie. Tęp prusaki w mieszkaniu.

   • szcz. pisze:

    ojej odezwał się ktoś z zarządu…? jakie to uczucie gdy podwładni zwracają się np : …panie członku… ?? zarządu żeby nie było?

 10. ☹️ pisze:

  Jak nie Ukry to patryjoci z kotwicami. Widać mają coś wspólnego.

 11. olo pisze:

  co za ścierwa !!! powinno sie publikować mordy tych nomen omen ŚMIECI

 12. Kuba pisze:

  dobra robota, ale 500 zeta??? Zwaloryzowano mandaty drogowe. Czas na kary za śmiecenie. Ma boleć

 13. Anonim pisze:

  Zróbcie zbiórke na mandaty pustaki.

 14. bubu24 pisze:

  Brawo dla Straży Gminnej w Nadarzynie. Niech inne biorą wzór.

 15. Menelaos pisze:

  Proponuję 5000zl dla wszystkich którzy śmiecą nie tyko w lesie w mieście również dla tych co rzucają pety na ulicę i wyrzucają małpki wszędzie.

 16. paca pisze:

  Kuźwa, co za brudasy, w swoim kraju niech robio chlew bydluny! Nie dość, że im dajemy schronienie to nam srajo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły