Szpital, działkowcy, młodzież i inni z powiatu pruszkowskiego z dofinansowaniem z Mazowsza

Pruszków

Dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego pomagają gminom realizować wiele potrzebnych i niejednokrotnie dużych przedsięwzięć. Ile pieniędzy popłynęło do powiatu pruszkowskiego?

Budżet województwa mazowieckiego to nieoceniona pomoc dla samorządów w realizacji inwestycji. Często są to wielomilionowe projekty, które bez wsparcia z Mazowsza, musiałyby zostać odłożone.

Pieniądze zostały przyznane w 13 kategoriach – Mazowsze serce Polski, Mazowsze dla: czystego powietrza, działkowców, klimatu, kół gospodyń wiejskich, młodzieży, równomiernego rozwoju, seniorów, sołectwa, sportu, straży pożarnych, zabytków oraz w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Zdecydowanie największym beneficjentem jest Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza, czyli szpital w Tworkach. Na modernizację kompleksu z budżetu Mazowsza popłynęło przeszło 35 mln zł.

Województwo mazowieckie wspiera także działania sprzyjające klimatowi i czystemu powietrzu. Z dotacji gminy mogły kupić np. samochód elektryczny, czy wybudować zielone wiaty przystankowe oraz wykonać nasadzenia krzewów i bylin. Mogą też sprawdzić przestrzeganie przepisów uchwały antysmogowej.

Z pieniędzy wojewódzkich skorzystali też działkowcy oraz koło gospodyń wiejskich z gminy Michałowice. Budżet Mazowsza wsparł też młodzież – Akademię młodych liderów w Michałowicach i Liderów Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa. Kilkadziesiąt tysięcy „zgarnęli” również seniorzy z Nadarzyna i Pruszkowa.

Poza gminami, realne dofinansowania otrzymały mniejsze jednostki – sołectwa. Tutaj zaspokojono duże-małe potrzeby, jak np. ławka solarna, oświetlenie uliczne, czy doposażenie OSP. A kontynuując temat OSP – te także otrzymały zastrzyk pieniędzy. Będą mogły za to kupić sprzęt specjalistyczny, czy środki ochrony osobistej strażaka.

W ramach projektu Mazowsze dla równomiernego rozwoju gmina Michałowice otrzymała dofinansowanie na budowę Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie. Gmina Nadarzyn w ramach tego samego projektu otrzymała dotację na budowę Zespołu Usług Medycznych w Nadarzynie.

Dotacje dla sportu popłynęły do Piastowa na remont przyszkolnej infrastruktury sportowej w SP nr 1, do Nadarzyna – na budowę obiektów małej architektury przy ul. Lipowej oraz do Brwinowa – na modernizację zespołu boisk przy ZSO.

Mazowsze zadba też o zabytki. Dofinansowania przeznaczono na remont cmentarza z okresu I Wojny Światowej w Pęcicach, prace konserwatorskie piastowskiej lokomotywy oraz roboty zabezpieczającej Spichlerz w Pęcicach.

Szczegóły dofinansowań i konkretne kwoty możecie sprawdzić tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Szpital, działkowcy, młodzież i inni z powiatu pruszkowskiego z dofinansowaniem z Mazowsza”

  1. janosik pisze:

    Szewcy,wariaci,studenci,pokraki………..w kolejce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły