Straż Miejska przeprowadziła kontrolę placów zabaw.

Region

W ostatnim tygodniu strażnicy miejscy przeprowadzili coroczną kontrolę placów zabaw.

Kontrole przeprowadzono na wszystkich placach zabawach w Pruszkowie. Oprócz stanu technicznego urządzeń, ich wyglądu i estetyki, strażnicy sprawdzali również stan czystości terenów znajdujących się wokół obiektów. Dodatkowo zbadali też jakość oświetlenia.

Raport z kontroli nie jest zadowalający. Oprócz zniszczeń spowodowanych przez działania atmosferyczne, stwierdzono dużo uszkodzeń na skutek dewastacji. Najczęstsze uchybienia to wyłamane drewniane elementy zabawek, uszkodzone ogrodzenia, a także zniszczone lampy i ławki oraz zamazane regulaminy. Ponadto na placach zabaw i wokół nich, pomimo usytuowanych i często opróżnianych koszy, znajduje się mnóstwo śmieci. Dużym problemem jest bezmyślność właścicieli psów, którzy pomimo zakazu wyprowadzają swoje czworonogi w miejsce zabaw najmłodszych i nie sprzątają odchodów.

Raport z kontroli wraz z sugestiami i wnioskami na poprawę bezpieczeństwa i stanu placów zabaw został przekazany do administratorów osiedli. Zaplanowana została również rekontrola w celu sprawdzenia wykonania przez administracje zalecanych ulepszeń.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.