Spotkania w sprawie Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej zawieszone

Region

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprasza mieszkańców na spotkania dotyczące Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Już po pierwszym z nich drogowcy postanowili… zwiesić kolejne.

Przypomnijmy. Projektanci pracując nad Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym zaproponowali trzy warianty przebiegu przyszłej OAW. Ich początek założono na przecięciu z DK92, po południowo-zachodniej stronie Sochaczewa, w gminie Nowa Sucha. Następnie warianty przebiegać mają po zachodniej stronie Żyrardowa i po północnej stronie Mszczonowa. Wszystkie kończą się na przecięciu z istniejącą drogą ekspresową S7 między Tarczynem i Grójcem.

Pierwsze spotkanie odbyło się 2 marca w Wiskitkach. Kolejne zostały zaplanowane na 6 marca w Puszczy Mariańskiej i Radziejowicach. Jednak te i kolejnych sześć spotkań z mieszkańcami nie odbędą się w pierwotnie wyznaczonych terminach. Podwód? Drogowcy chcą przeprowadzić dodatkowe analizy. – Dotychczasowe spotkania informacyjne pokazały nam potrzebę przeprowadzenia dodatkowych, wieloaspektowych analiz. Dotyczyć one będą m.in. kwestii środowiskowych, społecznych oraz optymalnych powiązań komunikacyjnych, uwzględniających lokalne potrzeby i plany pozostałych inwestorów. Bierzemy przy tym pod uwagę szczególny charakter tej części Mazowsza oraz potencjalną skalę oddziaływania planowanych inwestycji – zaznaczają przedstawiciele GDDKiA.

O nowych terminach spotkań będziemy informować.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.