Podkowa Teqball Club – młody klub z wielkimi sukcesami

Po tygodniach zamrożenia sportowy świat powoli wraca do gry. Chcielibyśmy, umilając ten ciężki dla nas wszystkich czas, poinformować o objęciu patronatem medialnym klubu sportowego z zachodniej części Mazowsza.

Podkowa Teqball Club (w skrócie PTC) to klub, jakiego jeszcze na polskim rynku nie było. Ten zespół wywodzący się z Podkowy Leśnej uprawia innowacyjny sport – Teqball. – Teqball jest to najprościej mówiąc połączenie dwóch różnych sportów – tenisa stołowego oraz… piłki nożnej. Do gry niezbędny jest nam specjalnie wyprofilowany stół, klasyczna futbolówka oraz minimum jeden partner po drugiej stronie siatki. Celem rozgrywki jest przebicie piłki na stronę oponenta zachowując przy tym regułę 3 odbić oraz nie używając dwukrotnie tej samej części ciała pod rząd przy żonglerce. Są to dwie kluczowe zasady, całej reszty uczymy się spędzając kolejne godziny przy zakrzywionym blacie. Uwaga: Teqball silnie uzależnia – wyjaśnia Jan Ochędalski, prezes i założyciel Podkowa Teqball Club.

Co warte odnotowania, PTC to pierwszy oraz jednocześnie największy klub Teqball w Polsce. W swoich szeregach posiada medalistów Mistrzostw Polski (dotychczas odbyły się już dwa krajowe czempionaty) oraz medalistów Mistrzostw Świata (z 2018 roku z Reims we Francji oraz z 2019 roku z Budapesztu na Węgrzech). Drużyna poprzez swoją działalność promuje miasto, w którym nastąpiło oficjalne rozpoczęcie jej działalności, lecz posiada w swoich szeregach zawodników nie tylko zamieszkujących okoliczne miejscowości czy powiaty, ale także członków z innych województw m.in. z Wielkopolski czy Warmii i Mazur.

– Inicjatywa utworzenia i profesjonalizacji organizacji nastąpiła dość spontanicznie. Od dłuższego czasu trenowaliśmy Teqball i na treningach stawiała się coraz większa liczba zainteresowanych. Padł pomysł utworzenia oficjalnych struktur i od razu wzięliśmy się do działania. Zdecydowanie ułatwiło nam to funkcjonowanie oraz pozyskiwanie sponsorów, partnerów jak i patronów medialnych – dodaje Ochędalski.

Organizacja poza szeroką ofertą treningów seniorskich prowadzi także zajęcia dla młodzieży zarażając tym samym kolejne grono osób zamiłowaniem do Teqballa.

– Zajęcia dla młodzieży czy nawet dzieci zaczęliśmy prowadzić w obecnym roku szkolnym. Co nas mile zaskoczyło, cieszą się bardzo dużą popularnością. Skłoniło nas to do otwarcia sekcji w obu podkowiańskich szkołach, a przyszłościowo planujemy ekspansje na kolejne okoliczne miejscowości. Na treningi przychodzą adepci w wieku od 7 do mniej więcej 13/14 lat. Starsi kierowani są do grupy seniorskiej w celu doskonalenia swoich umiejętności wraz z najlepszymi w tej branży. Gdy sytuacja tylko się uspokoi, niezwłocznie wznowimy zajęcia z młodzieżowcami i będziemy regularnie pracować nad techniką, kontrolą piłki czy charakterystycznymi Teqballowymi atakami. – komentuje Kacper Otoczyński, wiceprezes klubu, a jednocześnie koordynator ds. Technicznych i Szkoleniowych.

Podkowa Teqball Club to nie tylko wspomniana już wyżej dyscyplina. Na zakrzywionym stole można uprawiać również inne odmiany sportów niż piłkarska. Klub posiada Mistrzów Świata z 2019 roku w Teqvoly (siatkarska odmiana), którzy swoim triumfem zapewnili sobie jak i gronu kibiców nieopisaną radość, a jednocześnie zainkasowali 25 tysięcy dolarów jako nagrodę. „Podkowianie” rywalizują również w 2 Lidze Mazowieckiej Futsalu, gdzie mierzą się między innymi z Legią Warszawa czy AZS AWF Warszawa. Mecze odbywają się cyklicznie w Podkowie Leśnej.

– Futsal jest to bardzo ważna gałąź naszego zespołu. Zawodnicy tam występujący regularnie trenują ze sobą oraz stale podnoszą swoje umiejętności. Jest to nasz pierwszy rok udziału w tych rozgrywkach i co możemy już dziś powiedzieć, to jasna deklaracja że zamierzamy w kolejnych sezonach mocno rozwijać futsal w Podkowie. Cieszy się ten sport coraz większą popularnością, a mecze potrafią gromadzić rzeszę kibiców. Pokazał to między innymi mecz z Legią Warszawa w Podkowie Leśnej, na którym zgromadziło się sporo ponad 100 osób. W tym momencie zajmujemy 4 miejsce w ligowej tabeli, co jak na sezon debiutancki uważam za solidny wynik. Cel na przyszły sezon – awans. – mówi Patryk Kamiński, kierownik i założyciel sekcji futsalu Podkowa Teqball Club.

PTC powstał w pierwszym kwartale 2019 roku i mimo tak krótkiego czasu od rozpoczęcia działań zrzesza obecnie ponad 50 zawodników we wszystkich sekcjach. Inicjatywa jest wspierana przez coraz większą rzeszę sponsorów, w tym przez dobrze rozpoznawalną w regionie WuKaDkę oraz Afamia Group (sponsor strategiczny). Drużyna jest objęta patronatem Radio Fama oraz gazety Młody Sportowiec, a od niedawna również naszego portalu – WPR24.pl.

Jest to dla nas kolejny krok milowy i jesteśmy bardzo wdzięczni za rozpoczęcie – mamy nadzieję – owocnej współpracy. Portal WPR24.pl jako najbardziej poczytalny serwis informacyjny w regionie pozwoli nam na dotarcie do ogromnej liczby odbiorców, a my postaramy się dostarczać tyle emocji, ile to tylko możliwe – podkreśla Jan Ochędalski.

Wszelkich zainteresowanych odsyłamy na portale społecznościowe podkowiańskiej drużyny, a jednocześnie przypominamy, że jednym z projektów, które zostały wybrane w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego 2020 jest właśnie budowa dwóch profesjonalnych boisk do gry w Teqball w okolicy pływalni Kapry w Pruszkowie. Gorąco zachęcamy do spróbowania swoich sił w tym sporcie, jeśli tylko nadarzy się okazja. A obecnie uprawiać tą dyscyplinę można w Podkowie Leśnej, Błoniu oraz w kilku miejscach w Warszawie.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Podkowa Teqball Club – młody klub z wielkimi sukcesami”

  1. Pruszkow77 pisze:

    Dużo dziwnych sportow – interesujace

  2. Seweryn_1987 pisze:

    Ciekawe

  3. Damian15 pisze:

    Świetny artykuł! Bardzo ciekawe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły