Za nami Plażowe Mistrzostwa w Teqball

Teqball

Końcówka lipca minęła w bardzo gorącej sportowej atmosferze. Piękna, słoneczna pogoda zawitała do Płocka, gdzie odbyły się pierwsze w historii Plażowe Mistrzostwa Polski w Teqball. Ich uczestnikiem był klub z Podkowy Leśnej, którego jesteśmy partnerem medialnym - Podkowa Teqball Club.

Turniej został zorganizowany przez Polski Związek Teqballa, którego prezesem jest Michał Listkiewicz, były wybitny polski sędzia piłkarski, działacz sportowy, a także były prezes PZPN. Przez dwa dni na plaży w Sobótce odbywały się zawody o tytuł mistrza kraju oraz bitwa o wyjazd na światowe mistrzostwa.

Właśnie w Płocku zjawiła się cała śmietanka polskiego sportu, zaczynając od znanego sędziego Marciniaka, przez uwielbianego przez Polaków trenera Andrzeja Strejlaua, kończąc na utytułowanym obrońcy polskich klubów oraz reprezentacji narodowej – Michale Żewłakowie.

Na płockiej plaży poza grupą zawodników z PTC byli również reprezentanci Hutnika Warszawa, czy gospodarze z Wisły Płock – łącznie zawodnicy przynależący do kilkunastu teqballowych klubów z całej Polski. Idealna atmosfera do gry, którą zapewnili organizatorzy pozwoliła zawodnikom z Podkowy Leśnej rozwinąć skrzydła, co poskutkowało zdobyciem aż 4 medali.

W singlu brąz wywalczył Alan Gałecki, a srebro trafiło do Bartłomieja Frańczuka. W rozgrywkach deblowych brąz trafił do Alana Gałeckiego, a złoto wywalczył Bartłomiej Frańczuk. Warto wspomnieć, że większość miejsc poniżej podium zajęli zawodnicy z polskiej stolicy teqballa co świadczy o wyśmienitej formie oraz przygotowaniu fizycznym graczy. Jest to z pewnością powód do dumy, gdyż rośnie nam w Podkowie Leśnej imperium Teqballa.