Podkowa mistrzem w Teqballu

Teqball

W finale mistrzostw Polski zwyciężyła drużyna z Podkowy Leśnej. Reprezentacja wywalczyła aż 4 medale. Rozgrywki przeprowadzono w trzech formułach: singlu, deblu i mikście.

Teqball to bardzo młoda, zaledwie kilkuletnia dyscyplina sportowa. Stanowi ona połączenie piłki nożnej z ping – pongiem.

Pod koniec listopada 2020 roku w Krakowie odbyły się III mistrzostwa Polski w Teqballu. W hali WKS Wawel uczestniczyli najlepsi polscy zawodnicy.

Turniej krajowy miął rangę trzeciej rundy eliminacji do mistrzostw świata w 2021 roku.

Rozgrywki przeprowadzono zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Zaletą dyscypliny teqball jest dystans dzielący zawodników i sędziów, co umożliwia prowadzenie rozgrywek z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Mistrzem Polski w zarówno w singlu i deblu został Bartłomiej Frańczuk. Zawodnik pochodzi z Warszawy, ale od roku trenuje w barwach klubu Podkowa Teqball Club. Frańczuk stworzył zwycięski duet z Adrianem Duszakiem. Duszak to zawodnik dominujący na ogólnopolskich turniejach. Wyśmienita forma reprezentanta przełożyła się również na sukces w mikście, który jest nową formułą rozgrywek w teqballa.

Bartłomiej Frańczuk razem z Alicją Bartnicką wywalczyli srebro. Brązowy medal w grze deblowej zdobyli Mateusz Twarowski i Alan Gałecki.

Patronat nad mistrzostwami objął Polski Związek Teqball wraz z jego prezesem Michałem Listkiewiczem. Wydarzenie wsparły również węgierskie placówki dyplomatyczne.