Podkowa Teqball Club Challenger na Węgrzech i Francji

Teqball

20 czerwca w miejscowości Sumeg na Wegrzech odbył się międzynarodowy turniej Teqballa na plaży. Zawodnicy z Podkowa Teqball Club otrzymali zaproszenia i stawili się na miejscu. Para Patryk Kamiński / Piotr Cygan to czołowe nazwiska w polskim Teqballu i w klubie z Podkowy Leśnej.

Organizatorami turnieju był klub Phoenix Academy Teqball z Węgier, który posiada w swoich szeregach aktualnych mistrzów świata. Na plaży w Sumeg zostały rozstawione stoły do Teqballa, na których mecze rozgrywali zawodnicy z Węgier, Rumunii czy Francji. Wysoki poziom wyznaczały nazwiska ze ścisłego topu rankingu FITEQ, w tym zawodnicy z PTC.

W formule singlowej udział brał Patryk Kamiński, który rozgrywał mecze bardzo skutecznie i rozważnie. Po pewnym awansie do fazy pucharowej, zwyciężył w ćwierćfinale. W meczu półfinałowym trafił na rumuńskiego gracza, z którym bo niezwykle wyrównanym spotkaniu przegrał 2:1 w setach. Następnie reprezentant podkowiańskiego klubu stał przed szansą zdobycia brązowego medalu, jednak uległ w meczu z mistrzem świata również 2:1.

Następnie zostały rozegrane mecze w formule deblowej i już w fazie grupowej para Kamiński / Cygan trafiła na poważną przeszkodę – mecz z mistrzami świata. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, jednak mimo porażki Polacy awansowali do następnej rundy. Ćwierćfinał okazał się być barierą nie do przebicia dla Podkowian, którzy ulegli 2:0 Serbom, którzy następnie zwyciężyli w turnieju.

Turniej na Węgrzech, jak się później okazało był tylko przystawką do tego co wydarzyło się tydzień później we Francji. Na turnieju organizowanym przez FNTEQ w Luneville Podkowa Teqball Club wysłała reprezentacje składającą się z Patryka Kamińskiego oraz Piotra Cygana. Tym razem obaj wzięli udział w formule singlowej i obaj odnieśli bardzo dobre rezultaty.

Piotr Cygan bez problemowo awansował do fazy pucharowej. W spotkaniu ćwierćfinałowym przegrał jednak nieznacznie z reprezentantem Rumunii 2:1. Natomiast drugi zawodnik z Podkowa Teqball Club, zaszedł dalej i przegrał swój mecz dopiero w półfinale, 2:0 z Francuzem, który później sięgnął po złoto w całych zawodach. Mecz o 3 miejsce w odróżnieniu do przygody z Sumeg zakończył się pomyślnie dla Polaka. Patryk Kamiński pokonał gładko 2:0 zawodnika z Rumunii i taki wynik dał klubowi z Podkowy Leśnej pierwszy medal w roku 2021.

Jednak nie jest to koniec sukcesów Podkowa Teqball Club na francuskim turnieju. Po meczach singlistów, nadszedł czas na pary deblowe. Duet Kamiński / Cygan rozegrali bezbłędne mecze w fazie grupowej i taką formę utrzymali aż do meczu finałowego, po drodze pokonując dwie pary gospodarzy. W ostatnim meczu turnieju górą niestety byli Francuzi, którzy pokonali reprezentantów Podkowa Teqball Club 2:0.

Taki rezultat oznacza, że do kolekcji medali klubu z Podkowy Leśnej doszły dwa kolejne – jeden brązowy i jeden srebrny. Są to pierwsze w 2021 roku trofea PTC, ale z pewnością nie ostatnie. Widać wyraźny głód gry u zawodników i ciągły progres, który widoczny jest z turnieju na turniej.

Inf. prasowe

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.