Historyczny sukces w kolarstwie torowym. To zasługa m.in. pruszkowianki

Urszula Łoś (pierwsza od strony prawej) wraz z Marleną Karwacką zdobyły srebrny medal podczas rozgrywanych w kanadyjskim Milton finałowych zawodach Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Natomiast w całym cyklu uzbierały najwięcej punktów i sezon zakończyły na najwyższym stopniu podium!

Dziewczyny pokazały serce do walki tocząc zaciętą walkę z Kanadyjkami Lauriane Genest i Kelsey Mitchell. Łoś (Pruszków) i Karwacka przegrały bój o pierwsze miejsce zaledwie o 0,273 s. Stanęły na podium zajmując drugą lokatę. Jednak w całym cyklu Pucharu Świata były nie do pobicia!

To ogromny sukces. W całej historii występów Polek w Pucharze Świata w kolarstwie torowym jest to pierwsze zwycięstwo naszej drużyny. W klasyfikacji generalnej PŚ utalentowane zawodniczki z Polski zdobyły 2350 punktów. Wyprzedziły nieobecne w Milton drużyny z Chin – 1900 punktów i z Rosji – 1650 punktów.

– Srebrny początek roku. Z ostatniego Pucharu Świata w Kanadzie wracamy ze srebrnym medalem w sprincie drużynowym. Tym samym po raz pierwszy w historii kobiecego sprintu w Polsce, wygrywamy końcową klasyfikację pucharową – napisała na Twitterze Urszula Łoś.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Historyczny sukces w kolarstwie torowym. To zasługa m.in. pruszkowianki”

  1. Pruszkowiak pisze:

    Szacun dziewczyny!!! Szacun torowcy!!!!
    Prezydenci Prośba!
    Nie pozwólcie zniszczyć pruszkowskiego toru by nasi sportowcy nadal mieli gdzie trenować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły