Mateusz Rudyk z brązowym medalem Mistrzostw Świata

Kolarstwo Torowe

Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym w Pruszkowie dobiegły końca. W ostatnim dniu zawodów Mateusz Rudyk wywalczył brązowy medal.

Rudyk swoje zmagania podczas ostatniego dnia mistrzostw rozpoczął od półfinałowych sprintów z Holendrem Harrym Lavreysenem. Wygrał pierwszą potyczkę, ale w kolejnych, musiał uznać wyższość rywala. Nie pomógł mu nawet gorący doping pruszkowskiej publiczności. O brązowy medal Rudyk walczył z Brytyjczykiem Mattew Gletzierem.

Mimo zaciętej walki na torze nie udało mu się pokonać byłego mistrza świata, ale mimo to kilka minut później mógł się cieszyć z prowadzenia. Komisja sędziowska odebrała zwycięstwo Gletzierowi, uznając, że nieprzepisowo zajeżdżał drogę polskiemu kolarzowi.

W drugim wyścigu Polak do ostatecznego sprintu wystartował w idealnym momencie. Na ostatnim wirażu przypuścił mocny atak, zostawiając byłego mistrza świata w tyle.

Polska publiczność duże nadzieje wiązała również z występem polskiej pary w madisonie. Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski wyścig rozpoczęli znakomicie, bardzo szybko nadrabiając okrążenie i zdobywając punkty na finiszu. Niestety dobre złego początki. W dalszej części Polacy nie dotrzymali kroku rywalom. Złoto obronili Niemcy, duńska para zajęła drugie miejsce, a na trzeciej pozycji uplasowali się Belgowie.

W wyścigu punktowym kobiet na dystansie 25 km bezkonkurencyjna okazała się Australijka. Srebro wywalczyła Irlandka, a brąz Holenderka. Reprezentująca Polskę Nikol Płosaj nie ukończyła rywalizacji i wycofała się w połowie dystansu.

Urszua Łoś również szybko zakończyła niedzielne zawody. W kerinie przegrała w repasażach. Mistrzynią świata w tej konkurencji i zdobywczynią drugiej tęczowej koszulki na mistrzostwach w Pruszkowie, została reprezentująca Hong-Kong Wai Sze Lee, która kilka dni wcześniej stawała na najwyższym podium w sprincie. Srebry medal w keirinie zdobyła Australijka Kaarle McCulloch, z brązowego krążka cieszyła się Rosjanka Daria Shmeleva.

W klasyfikacji medalowej najlepiej wypadła Holandia (6 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy medal). Polska zajęła 16. lokatę (1 brązowy medal).

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Mateusz Rudyk z brązowym medalem Mistrzostw Świata”

  1. Rado (L) pisze:

    Bravo Mati !!! Jestes bohaterem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły