Ślisko w Pruszkowie. Urząd: „wyciągniemy konsekwencje”

Pruszków

Zima jak zwykle zaskoczyła. Tym razem największy problem dotyczy nie dróg, a… chodników. Mieszkańcy narzekają np. na nieodśnieżony Park Kościuszki w Pruszkowie, który jest jednym z głównych ciągów pieszych w mieście.

Obowiązek odśnieżania wybranych chodników w mieście leży na zarządcach nieruchomości, ale w określonych sytuacjach również na samorządach. Niestety poranek w Pruszkowie dla pieszych był dość trudny. — Może przypomnijcie o odśnieżaniu kochanym władzom miasta mającym swoją siedzibę na Kraszewskiego. Tak się składa, że wiele osób, dziś mało co nie zaliczyło kontaktu pierwszego stopnia z chodnikiem – napisał Zbigniew.

Okazuje się, że urzędnicy z pruszkowskiego magistratu na bieżąco monitorują nie tylko stan dróg, ale również wybranych chodników, za które odpowiada miasto. – Od rana przekazujemy uwagi do firm zajmujących się odśnieżaniem chodników. Cześć podwykonawców wywiązała się ze swoich zadań dostaliśmy nawet zdjęcia odśnieżonych chodników. Niestety część podwykonawców nie wywiązała się ze swoich obowiązków. Monitorujemy sytuacje, wychodzimy na kontrole i wyciągniemy konsekwencje wobec podwykonawców, którzy nie wykonali zapisanych w umowie prac – mówi nam Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Pruszkowa. – Mamy nadzieje, że po wyciągnięciu konsekwencji podwykonawcy się zmobilizują i więcej nie dojdzie do takiej sytuacji – podkreśla.

Jeśli chodzi o miejskie ulice, to tu sytuacja wygląda lepiej. Drogi zostały posypane solą nad ranem. – Pojazdy zgodnie z dyspozycja wyjechały na posypywanie ulic w godzinach 4.00 – 5.00. Śnieg nadal pada więc nie wykluczone, że solarki i piaskarki trzeba będzie dziś wysłać na ulice raz jeszcze – dodaje Elżbieta Jakubczak-Garczyńska.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 18

18 odpowiedzi na “Ślisko w Pruszkowie. Urząd: „wyciągniemy konsekwencje””

 1. Ziom pisze:

  Cala ubiegłą zimę noe były odśnieżane chodniki ani nie sypane. Bo przecież nieekologicznie. Tak samo jak koszenie trawy w lato. Oszczędności pana Makucha a nie ekologia 🤬

 2. Piotr pisze:

  Ponad 10 lat mieszkałem w Pruszkowie i widzę że po kolejnych 10 latach nic tam się nie zmieniło. Pewnie dalej są problemy żeby w zimę wjechać na wiadukt nad wukadką. Ooo zapomniałem że zawsze nierówną i łataną główną ulicę pruszkowa wyremontowano, ale żeby tradycji stało się zadość studzienki nie są zlicowane z powierzchnią asfaltu i nadal trzeba je omijać sylalomem.
  Urzędnicy w tym mieście za bardzo się zasiedzieli na swoich stołkach i przydałoby się ich odświerzenie. Dalej tam w tym mieście jest dzień urzędnika gdzie sobie siedzi w urzędzie, ale nie przyjmuje petentów? Już po wyprowadzce z tego miasta pojechałem załatwić tam ostatnie sprawy urzędowe i do urzędu wszedłem ale nic nie załatwiłem pomomo że za zasłonkami siedzieli sobie urzędnicy i pili kawkę za moje i wasze pieniądze. Usłyszałem tylko potwierdzenie wywieszonej informacji że w danym dniu „petenta” nie obsługuje się i że mogę przyjechać innego dnia.

 3. Kondzio pisze:

  Dostaliśmy nawet zdjęcia HUraaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!

 4. Rodzic pisze:

  Witam nie tylko park jest zaniedbany chodniku na helenowskiej po jednej i drugiej stronie można było nogi połamać i Plantowa wcale nie lepiej na placówkach szkolnych ciężko z dzieckiem do szkoły dojść nie wspominając już o schodach .

 5. Lola pisze:

  Z Gąsina do Znicza dzisiaj rekord. 45 minut. I live kur..a Pruszków 😤

 6. G pisze:

  Przeszlam od wkd na Promyka. Szłam dwa razy dłużej niż zazwyczaj i nie widziałam metra odśnieżonego chodnika. Na łyżwach byloby szybciej.

 7. Anonim pisze:

  Przeszłam z Kościelnej na Promyka. Wystartowałam o 7,30. Szłam dwa razy dłużej niż zazwyczaj. Nie widziałam metra odśnieżonego chodnika. Na łyżwach byloby szybciej.

  • Q pisze:

   Trzeba było zamiast na smartfonie klepać złapać miotłę i samej zasuwać a nie ciągle od innych żądać.

 8. Anonim pisze:

  Chodniki w Pruszkowie do luksus w porównaniu z chodnikami w Żyrardowie

 9. robot pisze:

  Łojezu ! Armagiedon! 3 cm śniegu spadło. Nie wychodźcie jełopy jak nie potraficie chodzić. Odśnieżać powinno się tylko niebezpieczne skrzyżowania, schody, dojścia do przychodni, przedszkoli itp. Odśnieżanie reszty to marnotrawstwo. Czasami przychodzi do głowy taka straszna myśl że wojny trzeba żeby przywrócić rozum.

 10. Gość pisze:

  Co za bzdury piszecie? Jakie samochody wyjechały? Główna ulica w Pruszkowie po godzinie 7:30 była cała pokryta śniegiem i cienką warstwą lodu. To gdzie oni od tej 5:00 jeździli? U Makucha pod domem?

 11. Epoka pisze:

  Jak zwykle miśki z UM z Kraszewskiego zaspały. Podobnie jak ze sprzątaniem ulic, grabieniem liści, przycinaniem drzew, wymiana zepsutego oświetlenia itd. itp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły