SKM: wydłużamy tabor kosztem niektórych kursów

Region

O panującym tłoku w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej pisaliśmy jużwielokrotnie. ZTM znalazł wyjście z tej sytuacji. Poranne kursy SKM będą obsługiwać dwuczłonowe składy.

Już od środy możemy spodziewać się rozluźnienia ścisku w składach SKM. Wydłużone zostaną dwa pociągi: skład rozpoczynający bieg z Pruszkowa o 7:17 i startujący z Rembertowa o 7:08. Wtedy na peron wjadą pociągi składające się z dwóch jednostek, a nie jak do tej pory z jednej.

Jednak takie zmiany wiążą się również ze zmianami w rozkładzie. SKM nie posiada wystarczającego taboru do obsługi tak częstych połączeń. Dlatego też ZTM postanowił zrezygnować z niektórych kursów pozaszczytowych, ale tylko na trasie Pruszków – Warszawa Wschodnia. Od środy z rozkładu znikną kursy z Pruszkowa o godz. 5:24, 9:02 oraz 19:46, natomiast z Dworca Wschodniego nie wyjadą pociągi w godz. 4:30, 6:22 i 14:03.

Wprowadzenie wydłużonych pociągów ma rozluźnić poranny tłok w wagonach. Szkoda tylko, że dotyczy to zaledwie dwóch porannych kursów. Podobny tłok tworzy się, bowiem w godzinach popołudniowych. Wtedy na perony wjeżdżają zazwyczaj jednoczłonowe składy SKM.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.