Samowolka mieszkańców gminy Michałowice

Region

Na stronie Urzędu Gminy Michałowice pojawiła się prośba ze stron władz, aby mieszkańcy we własnym zakresie nie sadzili niczego przy drogach. - My wiemy najlepiej, gdzie sadzić, żeby to z niczym nie kolidowało - powiedział nam wójt Krzysztof Grabka.

„Urząd Gminy Michałowice uprzejmie prosi mieszkańców o powstrzymanie się od samowolnych nasadzeń roślin w pasach dróg. Liczne ostatnio przypadki sadzenia roślin na każdej wolnej przestrzeni przy drogach w sposób nieprzemyślany wprowadzają chaos estetyczny, a przede wszystkim, poprzez ograniczenie widoczności, stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu na drogach (szczególnie w pobliżu skrzyżowań i zjazdów)

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem sadzenie, utrzymywanie i usuwanie drzew i krzewów w pasie drogowym należy do zarządcy drogi.” – czytamy w piśmie podpisanym przez wójta Grabkę.

Do opublikowania tego pisma skłoniły władze przypadki nielegalnego sadzenia roślin przy drogach. – Ostatnio na nowo wybudowanej drodze ktoś posadził dęby wielkie. To ładne drzewa, ale nasadzone co dwa metry i w miejscach, gdzie są różne instalacje i przewody elektryczne – powiedział nam Grabka.

Wójt gminy Michałowice dodał, że to władze najlepiej wiedzą, gdzie przebiegają wspomniane instalacje i to władze mogą najlepiej zaplanować przestrzeń. – W przypadku awarii Zakład Energetyczny ma prawo ciąć wszystkie drzewa, jak popadnie, a potem to do nas mieszkańcy mają pretensje – przyznał.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.