Samowola budowlana w Grodzisku: "to musi trwać"

Region

W piątek pisaliśmy o samowoli budowlanej w Grodzisku. Po kilku dniach udało się nam porozmawiać z powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego w mieście, Jarosławem Roszczypałą. - Procedury muszą trwać - powiedział.

Przypomnijmy, że od 15 lat Mieczysław Ołtarzewski stara się odzyskać zagarnięty bezprawnie przez jego sąsiada fragment działki. Remigiusz Z. na jesieni ubiegłego roku został zobowiązany do rozbiórki części domu, ale do tej pory nakazu nie wykonał.

Kontrolę nad rozbiórką sprawuje inspektor budowlany, który do tej pory nic nie wskórał. Jak wyjaśnił nam Jarosław Roszczypała, jego urząd dostał prawomocny wyrok dopiero 11 grudnia. Trzy dni później była przeprowadzona kontrola, która wykazała, że Remigiusz Z. nie rozpoczął rozbiórki. Zostało wysłane do niego upomnienie, które również nic nie dało. Wobec tego został wyznaczony termin oględzin, które odbędą się jeszcze w tym tygodniu.

Jeśli oględziny wykażą, że nie ma woli współpracy ze strony Remigiusza Z., w ciągu 15 dni zostanie wyznaczona grzywna. O dalszym przebiegu sprawy będziemy Was informować na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.