Rozbój po alkoholowej libacji

Region

Kilka tygodni temu mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego zaprosił do swojego domu cztery osoby. Pod koniec zakrapianej imprezy goście obezwładnili i okradli gospodarza. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać wszystkich członków grupy. Za dokonanie przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia.

Funkcjonariusze z grodziskiej komendy rozpoczęli dochodzenie tuż po otrzymaniu zgłoszenia od pokrzywdzonego. Już samo ustalenie sprawców było utrudnione, ponieważ zgłaszający nie był w stanie podać danych osób, z którymi spożywał alkohol. Mężczyzna wyznał, że pod sklepem zaprosił do siebie znajomą z imienia kobietę i jej trzech kolegów. W trakcie imprezy został zaatakowany i okradziony.

Po wielu ustaleniach policji udało się wytypować dwójkę osób, która znana była z podobnych przestępstw. Do domów podejrzanych osób zostały wysłane załogi policyjne. Relacje 31-letniej Anny O. i 34-letniego Zenona K. dotyczące przebiegu wydarzeń, które miały miejsce w domu poszkodowanego były zupełnie inne.

Dalsze ustalenia doprowadziły do zatrzymania kolejnych uczestników libacji.  Adam W. i Sławomir N. zostali zatrzymani dwie godziny później pod domem Anny O. Cała czwórka trafiła do grodziskiej komendy. Wszyscy usłyszą teraz zarzut rozboju, za który grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.