Rekordy w sporcie i dla sportu. Mazowsze dofinansowało inwestycje sportowe.

Region

Aż 190 inwestycji na Mazowszu otrzyma dofinansowanie z autorskiego programu wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego. Jaki kawałek tego tortu dostanie nasz region?

Program wsparcia finansowego jest realizowany od 2018 roku. Od tego czasu rozdysponowano ponad 60 mln zł na budowę lub modernizację 502 obiektów sportowych.

W tegorocznej edycji złożono 255 wniosków, z czego 190 rozpatrzono pozytywnie. Do samorządów popłynie rekordowe 41 mln zł. W regionie warszawskim zachodnim dotację w wysokości blisko 3,8 mln zł otrzyma 14 inwestycji. 3 z nich znajdują się w powiecie grodziskim i pruszkowskim.

Miasto Podkowa Leśna przebuduje nawierzchnię boiska wielofunkcyjnego i wymieni piłkochwyty. Na ten cel otrzyma dotację 300 tys. zł.

Przy ul. Lipowej w Nadarzynie pojawią się obiekty małej architektury. Projekt ten będzie realizowany w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Nadarzyn otrzyma ponad 242 tys. zł dofinansowania. Gmina Brwinów otrzyma dotację 300 tys. zł na modernizację boisk przy Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Pozostałe inwestycje w regionie to m. in. skatepark w Kręczkach, boisko wielofunkcyjne w Zalesiu Górnym, tor rowerowy oraz boiska streetball w gminie Góra Kalwaria czy hala namiotowa w Uwielinach. Natomiast mieszkańcy gmin Zakroczym i Błonie będą mogli korzystać ze stref rekreacyjnych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.