Pruszkowianin poszukiwany za przestępstwa seksualne

Region

Mieszkaniec Pruszkowa, Zdzisław M. jest poszukiwany przez policję z Zakopanego. Ściga go także prokuratura w Pruszkowie. Mężczyzna dopuścił się przestępstw seksualnych oraz znęcania się nad żoną.

Sprawę przestępstw seksualnych opisała „Gazeta Wyborcza”. Mężczyzna udawał znanego onkologa, który ma prywatną klinikę w szwajcarskiej Genewie. Przedstawiał się jako Zdzisław Myszkowski, ale w pruszkowskiej prokuraturze dowiedzieliśmy się, że nie jest to jego prawdziwe nazwisko. Oszust wmawiał choroby kobietom, by je wykorzystać. Jedna z ofiar zeznała policji, że mężczyzna za 1,3 tys. zł zastosował „sposób wyleczenia” w postaci stosunku płciowego. Policja ściga go poza tym za oszustwo i gwałt. Jeden z funcjonariuszy tłumaczy, że kobieta nie zgodziłaby się na stosunek, gdyby nie podstęp Zdzisława M.

Mężczyznę za przestępstwa seksualne ściga również prokuratura z północnej Polski. Przestępca ma też na swoim koncie znęcanie się nad żoną. Za ten czyn, który miał miejsce w 2008 roku, prokuratura w Pruszkowie szuka go listem gończym. Jeszcze wcześniej Sąd Rejonowy w Pruszkowie prowadził postępowanie w sprawie ograniczenia mu praw rodzicielskich wobec małoletniej córki.

W ostatnich dniach policji udało się namierzyć mężczyznę. Przebywa w jednym z krajów europejskich. Razem z nim mieszka 19-letnia dziewczyna pochodząca z Nowego Targu. Najprawdopodobniej została omamiona przez Zdzisława M. „Gazeta Wyborcza” napisała, że oboje poznali się w Krakowie. On podawał się za znanego lekarza. Obecał dziewczynie ślub na Wawelu. Teraz dziewczyna nie chce wrócić do domu. Wobec tego, że jest pełnoletnia, policja jest bezsilna.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.