Pruszków: worki na psie odchody czekają w urzędzie

Region

Po zimie w Pruszkowie bardzo widoczny stał się problem psich odchodów, które są dosłownie wszędzie. Można temu zaradzić. Dowiedzieliśmy się, że worki na pozostałości po czworonogach można wziąć za darmo w urzędzie miasta.

Przepisy jasno mówią, że właściciele psów mają obowiązek po nich sprzątać. Straż miejska ma prawo karać mandatami, jeśli ktoś się do tego przepisu nie stosuje. – Nie zależy nam jednak na tym, żeby mieszkańcy czuli się napiętnowani – stwierdziła Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik wydziału ochrony środowiska.

Często mieszkańcy nie wiedzą, skąd takie worki brać. Nie są wystawione w ogólnodostępnych miejscach. Jak powiedziała nam pani Jakubczak-Garczyńska, worki można dostać w urzędzie miasta przy ul Kraszewskiego. Są dostępne dla mieszkańców za darmo. Poza tym można je nabyć w większości sklepów z artykułami dla zwierząt.

Kolejne pytanie, które przy okazji tego tematu się pojawia, to gdzie zostawić worki już wykorzystane. Ano po prostu w ulicznych koszach na śmieci. Naczelnik wydziału ochrony środowiska zapewniła nas, że są one opróżniane codziennie i można do nich śmiało wrzucać worki z psimi odchodami.

Zatem do urzędu marsz! Po worki…

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.