Pożar domu w Regułach. Sąsiedzi uruchomili zbiórkę [AKTUALIZACJA]

Michałowice

W Regułach doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Z ogniem walczyło dziewięć zastępów straży pożarnej.

Do pożaru doszło około godziny 17.00. – Ogień pojawił się na dachu trzykondygnacyjnego budynku jednorodzinnego. Wszyscy mieszkańcy samodzielnie opuścili budynek. Nikt nie został poszkodowany – mówi nam st. bryg. Karol Kroć, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Akcja gaśnicza dla strażaków była dość skomplikowana i wymagała pełnego zaangażowania. – Z uwagi na lokalizację pożaru konieczne było wykorzystanie drabin mechanicznych i przystawnych. Strażacy musieli rozcinać pokrycie dachowe. Na miejsce zostało wysłanych dziewięć zastępów straży pożarnej – dodaje Karol Kroć.

Akcja gaśnicza powoli dobiega końca. Mieszkańcy nie wrócą jednak szybko do swojego domu. – Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że dziś mieszkańcy nie wrócą do swojego domu. Część osób zatrzyma się u rodziny i znajomych. Na miejscu są również przedstawiciele samorządu oraz policja – dodaje oficer prasowy KP PSP w Pruszkowie.

[AKTUALIZACJA godz. 21.13]
Sąsiedzi w ekspresowym tempie uruchomili zbiórkę pieniędzy dla pogorzelców. – W wyniku pożaru ucierpiała znaczna część domu. Pożar pochłonął nie tylko ściany czy meble, ale myślę że zniszczeniu uległo wiele cennych dla rodziny rzeczy, czy też tych zwykłych jak ubrania/książki/zabawki jednego z dziecka. Jako blisko mieszkająca sąsiadka bardzo prosiłabym o pomoc. Myślę, że liczy się każda złotówka, by rodzina jak najszybciej odbudowała choć część tego co straciła – zaznacza Pani Natalia, która założyła zbiórkę na portalu pomagam.pl

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.